Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaHaberlerABD'de Volkswagen ID.4 rezervasyonları bu eylül ayında açılıyor

ABD’de Volkswagen ID.4 rezervasyonları bu eylül ayında açılıyor

VW, Kuzey Amerika’da Eylül ayı başlarında yepyeni ID.4 elektrikli SUV için rezervasyonlar açmayı planlıyor. Ön sipariş vermek isteyenler, slotu onaylamak için daha sonraki bir tarihte 100 dolar ve ardından başka bir 400 dolar ödemek zorunda kalacak.

Yerel basında Volkswagen’in ABD pazarında ilerleme kararı aldığını bildirdi. Ön sipariş için yatırılan 500 $ ‘lık depozito, satın alma işlemine dahil edilecektir. ID.4 satışı California gibi belirli ABD eyaletlerinde başlayacak ve bu kaynaklara göre 2021 yılında kademeli olarak tüm ülkeye yayılacak.

Gibi rapor , Avrupa’da Modüler E-Drive Kit (MEB) dayalı Volkswagen’in ikinci modelin seri üretimi birkaç gün önce Zwickau başlatılan – bir ay geç Eylül için resmi tanıtım seti önce.

ABD için, ID.4 birimlerinin hacmi hala görüşülüyor. VW, e-SUV’u 2022’de Chattanooga’daki Volkswagen fabrikasında yerel üretim başlamadan önce ilk olarak Almanya’dan Kuzey Amerika’ya gönderecek. Orada hazırlıklar halihazırda devam ediyor. Aynısı Çin için de geçerli: Anting fabrikasında seri üretim öncesi üretim Kasım 2019’da başladı. ID.4 bu nedenle Avrupa, Çin ve ABD’ye gelecek.

Sadece Volkswagen’in ikinci MEB modeli ile ilgili bilgiler hala yetersiz. Mart ayında çevrimiçi bir sunumda Volkswagen, ID.Crozz ID.4 olduğunda kompakt SUV adını halka duyurdu.Kimliği takip etmek için 3. Volkswagen ayrıca bu vesileyle 500 kilometrelik bir menzil talep etti ve 23 Eylül’de daha fazlasını duymayı bekliyoruz. Bir karşılaştırma olarak, ID.3 aynı 77 kWh batarya ile 550 kilometreye kadar gidebilir – 50 kilometrelik fark, ID.4 SUV gövdesinin beklenen daha yüksek ağırlığı ve artan hava direncinden kaynaklanıyor. Ayrıca şu anda yalnızca arkadan çekişli olarak kullanılabilen ID.3’ün aksine, ID.4 sonunda dört tekerlekten çekiş özelliğine sahip olacak. Bununla birlikte, VW, 4WD versiyonu veya tanımı için bir tarih vermedi, böylece ilk ID.4 elektrikli otomobillerin muhtemelen arkadan çekişli ile idare etmesi gerekecek.

29 Ağustos 2020 Güncellemesi : Volkswagen, ABD’de ID.4 satışlarının başladığını resmen onayladı. Rezervasyonlar, seri modelin sunumundan hemen sonra 23 Eylül’de açılacak.

Bu arada, müşteriler ilk sürüm kimliklerini almak üzereler. VW, amiral gemisi elektrikli otomobilin 700’ünü Norveç’e gönderdiklerini söyledi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma