Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaHaberlerAudi, yeni Tesla savaşçısı A9 olarak gözlerini Artemis'e dikti

Audi, yeni Tesla savaşçısı A9 olarak gözlerini Artemis’e dikti

Ayrıntılar, Audi’nin yüksek otomasyonlu elektrikli otomobilleriyle ilgili Artemis görev gücünde artık mevcut. İlk proje, Landjet çalışma adı altında geliştirilmekte olan lüks sınıf bir elektrikli sedan olacak. Audi, mevcut üst model A8’in, muhtemelen A9’un üzerinde bir konumlandırmayı düşünüyor.

Alman Handelsblatt’ın bildirdiğine göre Audi, elektrikli sedanı yeni nesil Tesla Model S’ye karşı bir tasarım olarak piyasaya sürmeyi planlıyor.Aracın gelecekteki en üst modeli, yeni bir yazılım platformu ile donatılacak ve 650 modellik bir ürün yelpazesi sunacak. km. Yeni Audi amiral gemisine dayanan Porsche ve Bentley için şubeler geliştirme planları da var.

Üretim ve satışların 2024’te başlaması planlanıyor – tamamen elektrikli bir A9 söylentileri Temmuz ayında çoktan dolaşıyordu. Business dergisinin raporu, hedefin dünya çapında yıllık 15.000 ila 20.000 araçlık satış hacmi olduğunu söyleyerek devam ediyor. Arabanın geliştirilmesi “birkaç milyar avroya” mal olacak.

Audi , Mayıs ayında Artemis projesini “somut bir model referansı ile elektrikli, yüksek otonom sürüş için yeni teknolojilerin geliştirilmesi” için bir girişim olarak duyurmuştu . Markus Duesmann, Audi CEO’su görevini üstlendikten sadece iki ay sonra ilk adımın hızlı ve bürokratik olmayan bir şekilde öncü bir model geliştirmek olacağını duyurdu. Duesmann, Artemis için, Grup içinde otonom sürüşün şu anki sürücüsü olan ve motor sporları şefi Alex Hitzinger başkanlığındaki otomotiv ve teknoloji uzmanlarından oluşan bir görev gücünü harekete geçirdi.

Görev, 2024 için yukarıda bahsedilen e-limuzine ek olarak, otomobilin etrafında yeni iş modelleri de dahil olmak üzere bir ekosistemin oluşturulmasını da içeriyor. Temmuz ayı ortasında, bu tanıma uyan bir proje hakkında raporlar vardı: Bunlara göre Volkswagen, Avrupa çapında başlangıçta sadece Audi sürücülerine ve daha sonra Porsche sürücülerine açık olacak hızlı şarj ağını planlıyor . Ve her şeyden önce: Artemis projesi buna zemin hazırlamaktır. Der Spiegel’e göre bu bilgi “proje çevrelerinden” geliyordu.

Handelsblatt şimdi 250 işçi birimi hantal kurumsal yapısının dışında bir yarış takımı olarak işe olduğunu yazar. Amaç, Tesla’nın yazılım mimarisi, dijitalleştirme ve pil teknolojisi alanlarındaki teknolojik liderliğini yakalamaktır.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma