Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHaberlerByton, Shengteng olarak faaliyetlerine devam ediyor

Byton, Shengteng olarak faaliyetlerine devam ediyor

01 Temmuz’dan bu yana geçici olarak askıya alınan elektrikli otomobil şirketi Byton ile ilgili haberler var. Çin medyası şimdi, şirketin Eylül 2020’de tam faaliyetlerine devam etmeye hazır olduğunu rapor ediyor.

Basında çıkan haberlerde ayrıca Byton’un halka açılma niyetinde olduğu söyleniyor: Byton, Ağustos sonunda bir işletme lisansı alması beklenen Shengteng adlı yeni bir teknoloji şirketinin tescili için başvuruda bulundu. Şirket ayrıca, M-Byte’ın seri üretimini ilerletmek için FAW Grubu ve diğer yatırımcılardan 2 milyar yuan toplamaya çalışıyor.

Haziran sonunda, Byton salgının sonuçlarıyla baş edemeyecekmiş gibi görünüyordu. Sözcü Dave Buchko, 1 Temmuz’da başlayan altı aylık bir ara verdiğini ve dünya çapında neredeyse tüm çalışanların işten çıkarıldığını duyurdu. Bu noktada , bildirildiği gibi bir geri dönüş pek olası görünmüyordu . Autonews Gasgoo , fabrikanın kapanmasının ardından Nanjing’deki merkezde sadece 100 çalışanın kaldığını ve Kuzey Amerika ve Almanya’daki ofislerin iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldığını bildirdi.

Bu arada, çalışan sayısının biraz artarak 130’a yükseldiği söyleniyor. FAW Group tarafından sunulan yeniden yapılandırma planına göre Byton, görünüşe göre Hongqi marka bir elektrik modelinin fason üreticisi olacak. Nanjing’deki yıllık üretim kapasitesinin üçte biri (50.000 ila 150.000 adet) bu amaçla serbest tutulacak.

Güncelleme 11 Eylül 2020 : Yukarıda önerildiği gibi, Byton gerçekten uzlaştı ve şimdi Shengteng olarak yeniden ticarete başladı. “Yeni” teknoloji firması 9 Eylül’de “Nanjing Shengteng Automobile Technology Co., Ltd” olarak tescil edildi. 1.5 milyar (219.356 milyon $) kayıtlı sermaye ile.

Shengteng, iş alanlarını bileşenlerin Ar-Ge’si, tamamen yeni enerji araçlarının satışı, NEV aksesuarları ve PHEV’e özgü motorların satışı ve AI yazılımının geliştirilmesi olarak tanımlıyor.

Eski Byton’ın Çin’deki Ar-Ge başkan yardımcısı Duan Lianxiang, Shengteng’de% 6.67’lik hisseye sahip olan yasal temsilci ve genel müdür olarak görev yapıyor.

Diğer hissedarlar arasında, 50 milyon dolar yatırım yapan, tamamı FAW Group tarafından kontrol edilen FAW Equity Investment bulunmaktadır. Ayrıca Nanjing şehir yönetiminin, Byton’un Shengteng olması için 150 milyon dolarlık yatırım yapma taahhüdü verdiği söyleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma