Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaCitroënDS, 2025 itibarıyla BEV ve PHEV'e odaklanacak

DS, 2025 itibarıyla BEV ve PHEV’e odaklanacak

PSA’nın premium kolu, tıpkı Polestar gibi yalnızca elektrikle çalışacak.

PSA markası DS Automobiles’in elektrifikasyon stratejisi, e-mobiliteye yönelik daha da güçlü bir yönelim sağlıyor: DS, 2025’ten itibaren yalnızca tamamen elektrikli modeller ve takılabilir hibritler sunmayı planlıyor.

Aero Sport Lounge tasarım çalışmasındaki bir basın bülteninde gizli olan vaadi açığa çıkardık. Pazarlama departmanı, otomobil için “lüks ve çevre bilincinin simbiyozu” olarak markanın geleceği hakkında bir fikir vermeyi amaçlayan “Sustainoble” kelimesini yarattı.

Gelecekteki dürtü stratejisine ilişkin ana cümle, basın bilgilerinin en sonunda bulunabilir. “Hedeflenen elektrifikasyon stratejisi, e-mobiliteye yönelik daha da güçlü bir yönelim sağlıyor: DS Automobiles, 2025’ten itibaren yalnızca tamamen elektrikli modeller ve takılabilir hibritler sunmayı planlıyor” diyor.

Şu anda Fransızlar , sürüş teknolojisini Opel Corsa-e ve Peugeot e-208’den devralan DS 3 Crossback E-TENSE ile kendi menzilinde tamamen elektrikli bir otomobile sahip . Daha büyük DS 7 Crossback , PHEV sürüşle birlikte sunuluyor , dört tekerlekten çekişli versiyondan sonra önden çekişli daha zayıf ve daha ucuz bir versiyon yakında gelecek. Duyuruya göre , 2020 sonunda piyasaya çıkması beklenen büyük DS 9 sedan , üç PHEV sürücüsüyle satışa sunulacak.

Yakında marka başka bir BEV sunabilir. Fransız medyasına göre PSA, DS 4 E-TENSE’i yıl sonundan önce tanıtacak. Haziran ayının başında DS, 2021’den itibaren Rüsselsheim’daki Opel’de bir model üreteceğini duyurdu – raporlara göre bu DS 4 olacak. Elektrikli otomobil daha büyük EMP2 platformunu kullanacak olsa da (şu anda en fazla bir PHEV), 100 kW çıkışlı bir elektrik motoru ve 50 kWh bataryadan olası teknik veriler olarak bahsedilmektedir. Başka bir deyişle, DS 3 Crossback E-TENSE ve daha küçük E-CMP’ye dayanan kardeş modelleriyle tamamen aynı veriler.

DS’nin daha sonra elektrikli otomobil serisine Aero Sport Lounge çalışma tarzında bir seri model ekleyip eklemeyeceği henüz bilinmiyor. Yaklaşık beş metrelik bir uzunluğa sahip olan model, kabaca DS 9 segmentine girecekti – ancak burada lüks sınıftaki müşterileri ikna etmek için 100 kW ve 50 kWh’den fazlası gerekli olacak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma