Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaHaberlerElectra Meccanica Çin'de Solo üretime başladı

Electra Meccanica Çin’de Solo üretime başladı

Geç kalmak hiç olmadığı kadar iyidir – Kanadalı Electra Meccanica şirketinden Solo adlı bu elektrikli üç tekerlekli bisikletle bunu başka türlü ifade etmek zor. İlk raporlar 2016 ve yine teslimatların başlayacağı 2018 yılına kadar uzanırken, üretimin başlaması bugüne kadar sürdü.

Dahası, bu durum , Chongqing’deki tesisleri ile önceden belirlenmiş ortak Zongshen’in hatları çalıştırmayı kabul ettiği Çin’de gerçekleşiyor . Önceden planlanan 75.000 ünitenin yapılıp yapılmayacağı belirsizliğini koruyor.

Ancak çoğu, hepsi Kuzey Amerika pazarı için tasarlanmıştır. Kanada merkezli Electra Meccanica, Solo adlı küçük üç tekerlekli aracının (tek kişilik) satışlarının Güney Kaliforniya, Scottsdale, Arizona ve Portland, Oregon’da başlayacağını söyledi.

Teknik özellikleri esas olarak aynı kaldı. “Modern şehir ortamı için amaca yönelik, tamamen elektrikli, üç tekerlekli araç” tek bir şarjla (160 km) yaklaşık yüz mil menzile ve maksimum saatte 80 mil (109 km / s) hıza sahiptir. 17,3 kWh’lik bir pil takımı, 82 beygir gücünde bir elektrik motoruna güç sağlar.

Electra ayrıca basın bülteninde, bu üretim versiyonunun güvenli bir yolcu koruması seviyesine ve hidrolik direksiyon, hidrolik frenler veya klima gibi araç içi modern olanaklara sahip olduğunu ve tümünün 18.500 $ MSRP fiyatına sahip olduğunu öne sürüyor.

Üretim ortağı Zongshen Industrial Group da yatırımcı olarak ikiye katlanıyor.

Solo nihayet piyasaya sürüldüğünde, şirket aynı zamanda lüks modeli üzerinde çalışmaya devam edebilir, Tofino roadster ilk olarak 2017’de duyuruldu .

Electra Meccanica, artan talebi karşılamak için üretimi hızlandırmadan önce ön sipariş listesindeki üyeleri seçmek için ilk teslimatları Kasım sonu / Aralık başında hedeflediğini açıkladı. Şirket, sipariş numaralarını detaylandırmamaktadır. Electra Meccanica CEO’su Paul Rivera ise, “Önümüzdeki birkaç ay boyunca üretim ortaklarımızla, tamamen monte edilmiş araçları sevk etmek ve onları ilk uygulayıcılarımızın ellerine teslim etmek için sürekli çalışacağız.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma