Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarElektrikli yarış serisi eRX2 2021'de piyasaya sürülecek

Elektrikli yarış serisi eRX2 2021’de piyasaya sürülecek

FIA, 2021’de FIA ​​Dünya Ralli Kros Şampiyonası için destek serisi olarak başlayacak olan tamamen elektrikli yeni eRX2 şampiyonasını resmen açıkladı. ERX2, İspanyol eMobilite uzmanı QEV Technologies, Olsbergs MSE ve RX Promotion arasında bir ortak girişimdir.

‘Normal’ RX2, rallycross’ta yeni gelen bir seridir, yani karma arazide kısa sürat yarışları. RX2, standart yarış arabalarını kullanır – FIA’nın artık elektrikli yarış serisi için benimsediği bir konsept .

QEV, şemsiye kuruluşun eRX2 “gel-ve-sür” konseptinin geliştirilmesine yönelik ihalesini kazandıktan sonra, hafif, dört tekerlekten çekişli elektrikli ralikros aracı, uzay kafes şasisi, 250 kW güç çıkışı 32 kWh pil, son dokuz ay hazırlık için ayrıldı. Son otomobil resmi olarak bu yılın sonuna doğru sunulacak.

Plan, eRX2 arabalarının 25 dakikaya kadar koşabilmesidir, bu da sprint yarışları için mükemmel bir şekilde yeterlidir. Arabalar, birkaç ön çalışmadan sonra bir tür turnuva modunda yapılacak olan bireysel yarışlar arasında yeniden şarj edilecek.

QEV Technologies COO’su Joan Orús, “Kısa, keskin yarışlarda rallycross elektrikli otomobiller için ideal disiplindir ve eRX2’nin daha önce hiç görülmemiş dinamik ve muhteşem aksiyonlar üreteceğinden eminiz,” diyor. “Sadece mevcut tork derecesi otomobili mevcut RX2 modelinden çok daha hızlı hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda özellikle sınırda sürmesi daha zor olacak”. Orús, genç sürücülerin en hızlı rallycross arabalarıyla “süper otomobil seviyesine” hazırlandığı genç seride, bunun “kilit faktör” olduğunu söylüyor.

Gala sezonu için altı Avrupa etkinliği planlanıyor. Mevcut belirsizlikler göz önüne alındığında, organizatörler takvimi sonbahara kadar sunma niyetinde değiller.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma