Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaGenelEn Güvenilir En İyi Araba Markaları (Özel Anket)

En Güvenilir En İyi Araba Markaları (Özel Anket)

Bazı arabaları sanayiden çıkaramazsınız. Bazıları ise sizi gideceğiniz her yere sorunsuz götürür. Araba alacağınızda, en iyi araba markalarını bilmekte fayda vardır. Şimdi sizlere en güncel şekliyle araba markalarını listeleyeceğiz.

Bazı insanlar arabalarını her değiştirdiklerinde markayı değiştirir. Ancak bazı kişilerde aynı markadan vazgeçemez. Bunun sebebi ise güvenirliktir.

Sizi hangi markaların en çok veya en az – güvenilir olduğunu bulmaktan kurtarmak için, yaklaşık 13.000 otomobilin sahiplerinden, araçlarında son 12 ayda herhangi bir arıza olup olmadığını bize söylemelerini istedik.

Hataları 15 gruba ayırdık: Air, akü, kaporta, frenler, motor, motor elektriği, egzoz, yakıt sistemi, vites kutusu / debriyaj, iç trim, motor dışı elektrik, direksiyon, süspansiyon, tekerlekler / lastikler ve diğerleri.

Her bir arıza için, sahibinden aracın onarımının ne kadar maliyetini ve tamir edilmek için ne kadar zaman harcadığını bize söylemesini istedik. Bu bilgileri, her bir model için benzersiz bir güvenilirlik derecelendirmesi hesaplamak için kullandık; en çok maliyete sahip olanlar ve en uzun süre yol dışı olanlar, az sayıda veya hiç hatası olmayan ve düzeltilmesi çok az maliyetli olan veya hiçbir maliyeti olmayanlardan daha ağır şekilde puanları düşürüldü.

Sonuç, 31 farklı otomobil markasından 175 modelle ilgili gerçek hayattaki güvenilirlik verileridir. Hangi modeli satın alacağınızdan emin değilseniz, en güvenilir arabayı seçmenize yardımcı olmak için ilgilendiğiniz markaların güvenilirlik derecelendirmesine bakmaya değer. Aşağıdaki sayfalarda güvenilirlik açısından en iyi 10 markayı ve en alttaki üç markayı listeliyoruz. Sonuçlar, beş yaşına kadar olan otomobiller içindir.

En İyi Araba Markaları

= 9. BMW 

En İyi Araba Markaları
En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 95,2

Listemizin 9.sırasında ise BMW var. İncelediğimiz 12 otomobil sınıfının dördünde ilk sırada yer alıyor.

= 9. Mazda 

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 95,2

CX-3 ve Mazda 6 ,kendi sınıflarında en güvenilir ikinci model olarak listemizde yer alıyor. Ve yaprak dökmeyen MX-5 ,% 93.3’te çok geride değildi.

8. Honda

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 95,3

Caz, sadece pratik bir hatchback değil bizim ankettimizde %99.0 puanlama ile son derece dayanıklı. CR-V yeni veya 2.el araba alacaklar için, aynı zamanda güvenilir bir seçenektir; mevcut model %97,9 ve 2012-2018 CR-V % 94,8 puan almıştır.

7. Kia

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 95,9

İster Sportage SUV ister Optima sedan seçin, güvenilir bir araba almalısınız; bu modellerin her ikisi de güvenilirlik açısından %96’dan fazla kazanmıştır. Niro plug-in hibrid 95.8% bir puan ile, neredeyse son derece iyi sırada yer almaktadır.

6. Hyundai

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 96,3

Sizi yarı yolda bırakmayacak küçük bir arabanın peşindeyseniz, Hyundai modelleri kısa listenizde olmalı; i20 hatchback %99.3’lük neredeyse tam notu aldı ve i10 şehir arabası 98.8% elde etti. Ve yakıt tasarrufu isteyen bir hibrit istiyorsanız, Ioniq değerlendirmeye değer %97,4 puan aldı.

5. Skoda

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 96.4

Citigo bir şehir arabası, bize onların arabalarını anlatan sahipleri önceki 12 ay içinde herhangi bir hataları muzdarip olmadığını sahip, güvenilirlik ankette %100 hatasız bir puan kazanmış sadece üç otomobilden biriydi. Çok daha fazla alana sahip bir şeyin peşindeyseniz , Süper %98,3’lük bir puanla aynı zamanda güçlü bir rakiptir.

4. Mini

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 96,8

Countryman sahiplerine göre en güvenilir küçük SUV; %98,3 puan aldı. Clubman 97.1% ile çok gerisinde değildir ve Mini hatchback 96.1% yükseldi.

3. Toyota

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 97.7

Aygo sahiplerinden tam %100 güvenilirlik derecesine kazanmak için ikinci bir araba ve biraz daha büyük Yaris % 99.7 ile çok geride değil. Toyota’nın hibrit modelleri de güvenilirliğini kanıtlıyor; Corolla % 98.4 ve Auris % 97.4 kazanıyor .

2. Mitsubishi

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 97,9

Mitsubishi’nin güvenilirlik ligi tablomuzda ikinci sıraya yükselmesine yardımcı olan Outlander plug-in hybrid’in muazzam etkileyici performansıdır . % 97,8 puan aldı ve araç sahiplerinin yalnızca% 13’ü arabalarında bir sorun olduğunu bildirdi.

1. Lexus

En İyi Araba Markaları

Güvenilirlik derecesi% 98.7

Çoğu Lexus modelinin hibrit olması ve bu nedenle geleneksel motorlu araçlardan daha karmaşık olması, son derece yüksek güvenilirlik seviyesini daha da etkileyici kılıyor. Onun NX ve RX SUV hem fazla % 99 puanlarını kazandı.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma