Ana Sayfa Elektrikli Araçlar Evergrande ilk altı Hengchi modelini duyurdu

Evergrande ilk altı Hengchi modelini duyurdu

0
Evergrande ilk altı Hengchi modelini duyurdu
Evergrande ilk altı Hengchi modelini duyurdu

Çinli Evergrande Group’un iddialı elektrikli otomobil planları hakkında daha fazla ayrıntı açıklandı: Evergrande, Hengchi markası altında sunulacak ilk altı modeli duyurdu.

Altı model, 1’den 6’ya kadar (Hengchi 1’den Hengchi 6’ya) oldukça basit bir şekilde numaralandırılmıştır ve sedanlardan SUV’lara ve hatta yedi koltuklu bir minibüse kadar çeşitli gövde stillerini içerir. Çinli elektrikli otomobil üreticisi henüz teknik verileri veya Hengchi 1’in ötesinde bir zaman çizelgesi yayınlamadı.

İlk Hengchi 1 modelinin seri üretiminin 2021’de başlaması planlanıyor. Elektrikli tahrik fabrikası için Mayıs ayında yapılan temel atma töreninde , Hengchi 1’in 2020’nin ilk yarısında sunulacağı ve başlayacağı söyleniyordu. 2021’den itibaren seri üretim. Hengchi 1’in daha ayrıntılı bir sunumu yerine, şirket ilk altı seriye bir bakış attı.

Hengchi 1, 3,15 metrelik dingil mesafesi ile D segmentinde bir “ultra lüks sedan” olacak. Hengchi 2, B segmentinde lüks bir sedan, Hengchi 4 ise yedi koltuklu lüks bir MPV olacak. Her üç model de Anders Warming (eski adıyla Mini ve Borgward) tarafından çizildi. Hengchi 3 büyük ve lüks bir SUV olurken, 5 ve 6 modelleri A segmentinde konumlandırılacak – biri SUV, diğeri crossover olarak.

Çin medyasında yayınlanan önden görünümlerin renderlarında, altı araçtan beşi, farlar arasında sürekli bir unsur taşıyor. Bazen bir tür radyatör ızgarası ima edilir (örneğin, Hengchi 1 ve 4), bazen ön üstte kapanır ve sadece bir hava girişi daha aşağıya monte edilir (Hengchi 2) veya gerçekte bir radyatör ızgarası takılır, bu da cephenin tasarımı (Hengchi 3).

Şirket, Hengchi 1’den sonra her şeyin hızla ilerleyebileceğini belirtiyor: Evergande Health ve yan kuruluşları “NEV işini genişletmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar”. Bu amaçla, başka modellerin temellerini atarak, “güç bataryası, motor aktarma organları, gelişmiş araç üretimi, araç satışları ve akıllı şarjı kapsayan bir endüstri zinciri” oluşturdular.

Çin’de altı modele tepkiler karışık oldu. Çin Otomobil Bayileri Derneği analisti Li Yanwei, shine.cn haber sitesine , açıklanan araçlardan dördünün aslında batarya çalışması için çok büyük olduğunu söyledi. O, BYD, Geely ve BAIC BJEV ile A segmentinde zaten güçlü olduğu için Hengchi 5 ve 6 için şans görüyor.

Ayrıca geçen hafta, Evergrande Health yönetim kurulunun şirketi ‘Evergrande Health Industry Group Ltd’den’ China Evergrande New Energy Vehicle Group Limited ‘olarak yeniden adlandırmayı önerdiği duyuruldu. Kısaca, şirket daha sonra ‘Evergrande Auto’ olarak adlandırılmalıdır. Yönetim Kurulu, Yeni Enerji Araçlarının en önemli iş kolu haline geldiği gerekçesiyle isim değişikliğini haklı çıkarmaktadır.

Çinli grup, başlangıçta emlakla büyüdü ve şimdi Yeni Enerji Araçlarının en büyük üreticilerinden biri olmak istiyor. Şimdiye kadar Evergrande, temel olarak NEVS’de olduğu gibi devralma yoluyla , Koenigsegg’de olduğu gibi kısmi giriş yoluyla , Hofer örneğinde olduğu gibi ortak girişimler aracılığıyla veya FEV Grubu, Edag, IAV Grubu, AVL ve Magna örneği .

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version