Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaHaberlerFaraday Future, Çin'in yeni CEO'su oldu

Faraday Future, Çin’in yeni CEO’su oldu

Kaliforniya merkezli elektrikli otomobil şirketi Faraday Future, Xuefeng (‘Chris’) Chen’i Çin işinin CEO’su olarak atadı. FF 91 elektrikli SUV’nin 2022’nin ilk yarısında piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yeni Çin patronu Chen daha önce Changan Ford, Changan Mazda, Ford Asia Pacific Design Center ve Chery Jaguar Land Rover için çalışmıştı. Chen, doğrudan FF Global CEO’su Carsten Breidtfeld’e rapor verecek. Çin’de Chen, üretim stratejisinden yerelleştirilmiş ürünler geliştirmeye ve kullanıcılar için bir ekosistem oluşturmaya kadar FF Çin ile ilgili tüm işleri denetleyecek.

Breitfeld, FF Global ile de ortak olacak yeni işe alınan kişi için “Chris, FF’nin ABD-Çin ikili ev stratejisinin gerçekleştirilmesi için kritik bir işe alındı” dedi. “Lüks otomobil markalarındaki kapsamlı yönetim zekası ve operasyonel deneyiminin FF’nin Çin’deki işlerinin uygulanmasını hızlandıracağına ve FF’nin küresel stratejik gelişimine faydalı olacağına inanıyorum”

Ocak ayının sonlarında, Faraday Future’ın Çin’de yıllık 100.000’den fazla araç üretim kapasitesine sahip bir fabrika kurmayı planladığı ve fason üretim için Geely ile görüşmelerde bulunduğu söylentileri ortaya çıktı. Şirket ayrıca yaklaşan halka arz için bir birleşme ortağı olduğunu da duyurdu .

FF son duyurusunda birleşme anlaşmasına değiniyor, ancak fabrikayla ilgili söylentilerden bahsetmiyor. Chen’in yeni Çin patronu olarak duyurusunun marjlarında söylenen tek şey “FF 91’in teslimatı için hazırlıklar şu anda devam ediyor”.

Bununla birlikte, birkaç gün önce ABD’de tamamlanan kış testleri hakkında yayınlanan bir açıklamada, FF daha spesifik hale geldi: FF 91 elektrikli SUV’nin piyasaya sürülmesi 2022’nin ilk yarısı için planlanıyor.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma