Çarşamba, Mayıs 15, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarFisker, 2025 yılına kadar dört elektrikli araç modeli planlıyor

Fisker, 2025 yılına kadar dört elektrikli araç modeli planlıyor

Fisker, 2025 yılına kadar toplam dört model duyurdu. Elektrikli otomobil üreticisinin ilk modeli Ocean’ın 2022’nin dördüncü çeyreğine kadar üretime başlamasının planlanmadığı düşünüldüğünde zaman çizelgesi iddialı.

Elektrikli otomobil üreticisi, Twitter üzerinden “ 2023’ten itibaren üç ek elektrikli araç ” duyurdu . Okyanus için yapılan rezervasyonların ayrıntılarını açıklayan basın açıklamasında şirket, elektrikli SUV’dan türetilen bir spor crossover, EMotion konseptine dayalı bir elektrikli “süper spor” sedan ve bir “yaşam tarzı” pikap üretme planlarını açıkladı .

Ocean şu anda 7.062 ön siparişe ve 30.000’in üzerinde faiz beyanına sahip. Henrik Fisker, “Temmuz ayı sonuna kadar 5.000 rezervasyona ulaşma hedefini kendimize belirledik” dedi. “Bu nedenle, dünya çapında Fisker Okyanusu’na bu kadar ilgi duymak çok cesaret verici.”

Şirket, planlanan yeni modellerden şunları duyurdu: “Her araç, dünyanın önde gelen OEM’lerinden ve Kademe 1 tedarikçilerinden platformlar, akü paketleri ve bileşen sistemleri kullanılarak teslim edilecek”. Başka bir deyişle: Fisker, maliyetli platform geliştirmeden vazgeçmek ve bunun yerine mevcut olanı satın almak istiyor. Araç üretimi de dışarıdan temin edilebilir: “Fisker, 2022 4. çeyreğinde Fisker Ocean SUV’nin planlanan üretim başlangıcına uygun olarak, önümüzdeki aylarda platform ve üretim lokasyonunda son seçimini yapacak”.

Birkaç hafta önce Henrik Fisker, Reuters’e “bir EV girişiminin kendi fabrikasını kurmaya çalışmasının” akıllıca olmadığını ” söyledi . Şirket tasarım, yazılım ve dijital yetenekler gibi şeylere odaklanmalıdır. Reuters’e göre Fisker, MEB’in kullanımı konusunda Volkswagen ile şimdiden görüşüyor .

Henüz net olmayan şey, tüm Fisker araçlarının VW teknolojisini mi yoksa sadece Ocean’ı ve örneğin ilgili Sport Crossover’ı mı kullanacağıdır. Lüks sedan için, Fisker daha sonra başka bir üreticinin platformuna geri çekilebilir – eğer şirket iki platforma sahip olabilir ve isterse.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma