Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarHypercar üreticisi Rimac, İngiltere, Warwick'te Ar-Ge ofisi açtı

Hypercar üreticisi Rimac, İngiltere, Warwick’te Ar-Ge ofisi açtı

Yüksek teknolojili elektrikli araçlar konusunda uzmanlaşmış Hırvat şirketi Rimac Automobili, İngiltere’de yeni bir araştırma ve geliştirme ofisi açtı. Warwick Enterprise Park’ta bulunuyor ve bu yılın sonuna kadar 30 kişiyi istihdam etmesi bekleniyor.

Şirkete göre, Warwick mühendisleri İngiliz otomotiv mühendisleri ve Rimac’ın Hırvat genel merkezi ile yakın işbirliği içinde çalışacaklar. Rimac, Aston Martin ve Jaguar Land Rover gibi İngiliz markalarına teknoloji sağladığı için Birleşik Krallık endüstrisiyle şimdiden “yakın bağlara” da işaret ediyor. Gelecekte talep artacak: Jaguar’ın 2025 yılına kadar saf bir e-marka haline geleceği bildirilirken , Aston Martin o zamana kadar iki EV modeline sahip olmayı planlıyor .

Kurucusu ve CEO’su Mate Rimac, “Küçük bir ofisle başlarken, önümüzdeki yıllarda Rimac’ın gelecekteki projeleri üzerinde çalışarak önemli ölçüde büyüyebiliriz” dedi. Şirket ayrıca bu hafta İngiltere Ticaret Politikası Bakanı Greg Hands’i Zagreb’in hemen dışındaki karargahında karşıladı.

Rimac, yaklaşık 1000 çalışanı olan küçük bir şirket olabilir, ancak 800 voltluk elektrikli otomobillerin yaygınlaşmasında önemli bir rol oynamaktadır. Şirket, teknolojisini hem Porsche’ye (Taycan için) hem de Hyundai’ye (Ioniq 5 için) sağlıyor – her iki otomobil üreticisi de Rimac’a yatırım yaptı.

JLR’nin hem Jaguar hem de Land Rover tarafından kullanılmak üzere Electrified Modular Architecture (EMA) adlı 800 voltluk bir platform planladığı bildirildi . Aston pes etmeden önce üretime yakın olacak şekilde geliştirilen Aston Martin Rapide E, aynı zamanda 800 voltluk bir sistem voltajına sahipti.

CEO Rimac, “İngiliz mühendislerin elektrifikasyon ve mobilitenin geleceği alanında dünya çapında olduğuna inanıyoruz” dedi. Ayrıca “yakın gelecekte” genişlemeden de bahsetti ve şirket aynı zamanda teknoloji amiral gemisi C_Two’nun üretim versiyonunu da açıklayacak . Elektrikli spor otomobil 412 km / saate kadar ulaşabilir ve 150 adet ile sınırlıdır.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma