Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaHaberlerHyundai, Singapur'da elektrikli otomobil üretecek

Hyundai, Singapur’da elektrikli otomobil üretecek

Hyundai, 2022’den itibaren Singapur’da elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor. Fabrikadan çıkan ilk araç muhtemelen Ioniq 3 adında kompakt bir crossover modeli olacak.

Hyundai, Singapur’daki yeni fabrikasında yılda 30.000 elektrikli otomobil üretmeyi planlıyor ve bunların 6.000 kadarı şehir devletinde satılacak. Singapur’da 28.000 metrekarelik Hyundai fabrikasının inşaatının başlaması başlangıçta Mayıs 2020 için planlanmıştı ancak koronavirüs salgını nedeniyle Ekim ayına ertelendi.

Sadece birkaç gün önce Hyundai, Ioniq’i 800 volt teknolojisine sahip yeni Elektrikli Küresel Modüler Platform (E-GMP) tabanlı gelecekteki BEV’ler için kendi alt markası haline getireceğini duyurdu . İlk model, önümüzdeki yıl Hyundai 45 konsept otomobiline dayanan Ioniq 5 olacak ve iki Ioniq modeli daha şimdiden duyuruldu.

Singapur hükümeti , halka açık şarj altyapısını mevcut 1.600’den 2030’a kadar 28.000 şarj noktasına genişletmek istiyor ve elektrikli araçların tanıtımını desteklemek için gelecek yıldan itibaren bir dizi parasal teşvik planlıyor. Hedef, 2040’tan itibaren Singapur yollarında daha fazla yanmalı motor bulundurmamak.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma