Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaHaberlerIAV, Stuttgart yakınlarındaki EMC test merkezini duyurdu

IAV, Stuttgart yakınlarındaki EMC test merkezini duyurdu

Alman mühendislik hizmetleri sağlayıcısı IAV, Stuttgart yakınlarındaki Heimsheim’da yeni bir EMC test merkezinin inşasını duyurdu. Yeni bina, IAV’nin otomotiv endüstrisinin elektromanyetik uyumluluk (EMC) kapasitelerini ölçme ve test etme talebine verdiği yanıttır.

Şirkete göre, EMC test merkezinin inşaatına bu yıl sonbaharın sonlarında başlanması planlanıyor. İşletmeye alma işleminin 2022’nin başında gerçekleşmesi bekleniyor. Tesisin kalbi, araçlar için elektromanyetik emisyonsuz bir silindir test tezgahı. Hızlanma, frenleme veya iyileşme gibi testle ilgili tüm sürüş modları test işlemi sırasında silindir üzerinde görüntülenebilir. Park sensöründen komple araç yüksek voltaj aküsüne kadar bileşenlerin ölçülebildiği bir bileşen test tesisi, tesisi tamamlar.

Tamamlandıktan hemen sonra, EMC test merkezi Alman Akreditasyon Kurumu (DAkkS) tarafından test edilecek ve akredite edilecektir. Böylelikle IAV, müşterilerine test sonuçlarının hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanındığını ve kalite standardının belgelendiğini garanti etmek istiyor.

“Test merkezimizle, Avrupa’daki çok az sayıdaki mühendislik ortağından biri olarak, spesifikasyon sayfasından başlayarak müşterilerimize eksiksiz EMC geliştirme sürecini tek noktadan ve tek kaynaktan sunabilecek bir konumda olacağız. Teknoloji Genel Müdürü Matthias Kratzsch, EMC için optimize edilmiş donanım geliştirmede destek, sonraki sürüm önerisiyle tüm araca entegrasyon, “diyor.

EMV testleri, elektromanyetik parazitlerin elektronikte istenmeyen etkilere ve arızalara yol açabileceği durumlarda araçlardaki sorunları ele alır. Bu nedenle, tüm elektronik cihaz üreticileri, ürünlerinin EMC yönergelerine uygun olduğunu kanıtlamalıdır. Artan ağ, gelişmiş destek sistemleri ve e-sürücü bileşenleriyle birlikte, yalnızca elektromanyetik etkilere karşı korunması gereken alıcı cihazların sayısı değil, aynı zamanda olası parazitlerin sayısı da artıyor.

IAV, EMC araç geliştirme ve araçların EMC testi için bir Alman otomobil üreticisi ile uzun vadeli işbirliği üzerinde anlaşabildiklerini söyledi. Stuttgart’a olan yakınlık, bu otomobil üreticisinin kim olduğunun güçlü bir göstergesi olmalıdır. Yine de, IAV, test merkezinin ve bileşen ve araç test tesislerinin de diğer araç üreticileri ve tedarikçilerinin kullanımına sunulması konusunda ısrar ediyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma