Perşembe, Temmuz 11, 2024
Ana SayfaHaberlerKia orta sınıf e-Niro'yu tanıttı

Kia orta sınıf e-Niro’yu tanıttı

Kia Motors UK, e-Niro EV’nin yeni bir orta basamaklı versiyonunu piyasaya sürdü ve bu da 64kWh serisinin en iyisi olan batarya paketini 35.000 £ altındaki fiyat aralığında mevcut hale getirdi. E-Niro ‘2’ Uzun Menzilli artık sipariş edilebilir ve teslimatların Temmuz ayında başlaması bekleniyor.

Yeni bir fiyat sınıfı oluşturma hareketi, sübvansiyonlara uygun araçlar için maksimum maliyeti düşüren yakın zamanda revize edilen sübvansiyon programına bir tepkidir . Genel sübvansiyonu 500 sterlin düşürmenin yanı sıra, uygun elektrikli otomobiller için fiyat üst sınırını da 15.000 sterlin düşürerek 50.000 sterlin’den 35.000 sterline düşürdü. Bu şekilde, yeni araç uygun hale gelir, ancak Kia daha zengin müşteriler için en üst model bir model tutabilir.

Yeni e-Niro ‘2’ Uzun Menzilli model, daha yüksek fiyatlı modelle aynı 64kWh pil paketi ve yüksek güçlü 150kW motora sahip olduğundan, fiyat güncellenmiş olsa da, teknoloji aşina olmaya devam ediyor. Yeni model için menzil, WLTP standartlarına göre tek bir şarjla 282 mil ve şehir içi sürüşte 382 mil olarak belirlendi. Sürüş hızı açısından, araç 7,8 saniyede 0-100 km / s hızlanmayı yönetebiliyor ve 108 mil / saat azami hıza sahip.

Yeni model sürümüyle birlikte Kia, e-Niro sürücülerinin ‘KiaCharge’ şarj ağı için uygun olacağını da duyurdu . Birleşik Krallık çapında entegre kamusal şarj hizmetinin, markanın fişli araçlarının sahipleri için Birleşik Krallık genel şarj ağına daha kolay ve kapsamlı erişim sağladığı ilan ediliyor. Uygulama, bp pulse, Pod Point, IONITY, Source London, Chargepoint, NewMotion, Char-gy ve ESB dahil olmak üzere Birleşik Krallık genelinde tek bir hesaptan 15.000’den fazla şarj noktasına erişim sağlar. Görünüşe göre, bazı ulusal ve bölgesel şarj ağlarına KiaCharge aracılığıyla da erişilebilir.

Kia’ya göre, Kia, 2021’in ilk iki ayında İngiltere’nin en çok satan bataryası olan ve Şubat ayı sonuna kadar ülke çapındaki tüm EV satışlarının neredeyse beşte birini oluşturan araç modelinin başarısını da övünüyor.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma