Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarKia Soul'un ABD pazarlarından iptal edileceği söylentisi

Kia Soul’un ABD pazarlarından iptal edileceği söylentisi

Kia Soul, ABD’deki Kia web sitelerinden ve listelerinden çıkarıldı. Görünüşe göre Güney Koreli şirket, elektrikli otomobili başlangıçta planlandığı gibi ABD’ye getirmeyecek.

Kia , Soul’u 2018’in sonlarında tanıttı ve o zamandan beri hem düşük pil hem de elektrikli motor tedariklerine ve Avrupa’daki yüksek talebe atıfta bulunarak Kuzey Amerika kıyılarına gelmede kayıtlı gecikmeler yaşadı . Şimdi elektrikli otomobil Kia web sitelerinden tamamen kaldırıldı.

Şubat ayında gecikmeler kaydedildiğinde, Kia’nın ABD strateji yöneticisi Steve Kosowski, “Soul EV’ye talep olduğunu biliyoruz. Ancak 2020 için Kuzey Amerika’ya tahsis edilen yalnızca 3.000 pil alacaksak ve işimizi en üst düzeye çıkarmak istiyorsak, tüm yongalarımızı Niro EV’ye koymak isteriz. ” Şimdi Road Show , elektrikli otomobilin ABD-Amerika pazarından tamamen çekildiğini, aracın ABD pazarında aynı nedenlerle ertelendiğine dair içeriden alınan bilgilere dayanarak bildirdi. Kia, Avrupa pazarı için bulunabilirlik konusunda herhangi bir sorun yaşamasa da, ABD’de ortaya çıkacağına dair göstergeler yok oluyor.

Kia Soul’u Amerika’ya getirmezse, otomobil üreticisi Niro EV’ye odaklanabilir. Kia Soul bağımsız arka süspansiyon kullanıyor ve bu da aracı ABD’yi getirmek için daha karmaşık ve pahalı hale getirirken, Niro EV, Soul ile aynı elektrik motorunu ve pil paketini sunuyor ve ABD pazarında zaten biliniyor.

In İngiltere’de, Kia Artık yeni müşterilere, daha ucuz e-Niro seçenekleri sunan müşterilerin daha az £ 30,000 ($ civarında 39,2600 USD) için Kia elektrikli araba alabilirsiniz böylece. Bu yılın Ocak ayında Kia , 2025’e kadar 11 BEV duyurdu , ancak aynı zamanda bireysel bölgeler için net e-satış hedefleri belirledi. ABD’deki JD Power İlk Kalite Çalışmasında Kia, teslim edilen araçlarda en az sayıda ilk arıza için tüm otomobil üreticileri için listenin başında yer aldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma