Çarşamba, Nisan 24, 2024
Ana SayfaHaberlerKlasik otomobil firması Lunaz, iki Rolls-Royce EV üretti (galeri)

Klasik otomobil firması Lunaz, iki Rolls-Royce EV üretti (galeri)

İngiliz şirketi Lunaz’ın dönüştürülmüş klasik ailesine iki yeni üyesi daha eklendi – Rolls-Royce Phantom V ve Silver Cloud artık saf elektrikli sürücü ile birlikte geliyor. Menzil de yeterince etkileyici ama fiyatlar da öyle.

Lunaz, her iki model için de 120’den 300 mil (480 km) menzil olduğunu iddia ediyor. Phantom V’de, “gerçek” Rolls-Royce bölgesinin altın çağında olabildiğince sessiz bir şekilde tasarlanmış olan yağlı orijinal aktarma organlarının yerine 120 kWh’lik bir batarya geliyor. Silver Cloud’un 80 kWh kapasite ile aynı menzile sahip olduğu söyleniyor.

Batarya teknolojisi bir sır olarak tutuluyor, ancak Lunaz, dönüştürülen her RR’nin evde ve hızlı şarj edilebileceğini ve ince bir şekilde entegre edilmiş modern teknolojiye sahip olacağını söylüyor. Elektrikli güç aktarma organı da bir sır ve Lunaz sadece kendi bünyesinde geliştirildiğini söylüyor. Uzmanlık orada. Lunaz’ın teknik direktörü Jon Hilton’dur. Bir zamanlar Renault’nun F1 takımında teknik direktör olarak çalıştı ve Fernando Alonso’nun zafer kazanmasına yardımcı oldu. Hilton, dünyanın en güzel arabalarını korumayı “hayati mühendislik” olarak görüyor.

 ›

Elektrikli Rolls-Royce klasikleri, tabii ki tamamen pahalı olmasa da, özel olmayı gerektirir. En az 350.000 pound’a mal olan Silver Cloud, emrinizde en az yarım milyona ihtiyacınız olan Phantom V ile karşılaştırıldığında neredeyse uygun görünüyor – her ikisi de net.

Şirkete göre, mevcut müşterilerden gelen siparişleri çoktan kabul etti. Dahası, elektrikli Rolls-Royce otomobillerinin üretiminin başlamasıyla birlikte Lunaz, “zirve klasik otomobillerin elektrifikasyonu için talepte bir artış” olduğunu söylüyor. Bu nedenle şirket, İngiltere Silverstone’daki Teknik Genel Merkezindeki işgücünü ikiye katlıyor.

Lunaz elektrikli Rolls-Royce almak isteyenler dünyanın her yerinden sipariş verebilir. Ancak tahsis, fabrika ile doğrudan bir ilişki gerektirir. Oh, ve sadece 30 yapı yuvası var.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma