Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaHaberlerMercedes-Benz Cars, 2021 yılının ilk çeyreğinde 59.000 elektrikli otomobil sattı

Mercedes-Benz Cars, 2021 yılının ilk çeyreğinde 59.000 elektrikli otomobil sattı

Daimler’in yan kuruluşu Mercedes-Benz Cars, 16.000’den fazla tamamen elektrikli binek otomobil dahil olmak üzere dünya çapında yaklaşık 59.000 elektrikli otomobil sattı. Bu, toplam satışların yaklaşık yüzde 10’luk bir payına karşılık geliyordu; Avrupa’da elektrikli otomobillerin ve plug-in hibrit araçların satışlardaki payı yüzde 25’i bile aştı.

Mercedes-Benz Cars, model yelpazesi genişledikçe elektrikli binek otomobillerin payının önümüzdeki çeyreklerde de büyümeye devam etmesini bekliyor. Yeni bilgilere göre Mercedes, Ocak ayında sunulan EQA için şu ana kadar yaklaşık 20.000 sipariş kaydetti . EQA’nın müşterilere ilk teslimatları Mart ayı sonunda başladı.

Stuttgart merkezli şirket, yukarıdaki rakamlara dahil olan Smart markasının ilk çeyrekteki küresel satışları 9729 binek otomobili oldu: “Almanya’daki tüm elektrikli araçlara olan yüksek talep nedeniyle% 65,9’luk güçlü bir büyüme” .

Mercedes-Benz Vanlarından ticari kamyonet satışları, 2021 yılının ilk çeyreğinde yıllık% 18,2 artışla 76.328’e yükseldi. Daimler’e göre, eSprinter ve eVito, Avrupa’da bu büyümeye katkıda bulundu. Özellikle, Mercedes-Benz Vanları, 2020 yılının ilk çeyreğine kıyasla% 150 artışla yaklaşık 1.200 elektrikli kamyonet sattı.

Mercedes-Benz Vans Başkanı Marcus Breitschwerdt, “Bu, ‘[elektrikli tahrik sistemlerinde] liderlik’ stratejik amacımızın altını çiziyor,” dedi. “Bu yılın ikinci yarısında yeni Citan’ı, ardından da gelecek yıl elektrikli versiyonunu pazara sunacağız. Bu bizi her segmentte elektrikli kamyonet sağlayıcısı yapacak. “

Mercedes, binek otomobil segmentinde EQS, EQB ve EQE ile bu yıl tamamen elektrikli araçlarda daha fazla deneme yapmayı planlıyor. EQS, çok iyi bilindiği gibi, önümüzdeki hafta, 15 Nisan’da sunulacak. Plug-in hibrit segmentinde, Stuttgart merkezli şirket, portföyünü 2021’in sonuna kadar yaklaşık 30 model varyantına genişletmeyi de hedefliyor.

Ancak Daimler, belirli yarı iletken bileşenlerin mevcut küresel tedarik sıkıntısının ilk çeyrekteki teslimatları etkilediğini ve ikinci çeyrekteki satışları da etkileyeceğini söylüyor. Ekteki açıklamaya göre, şirket durumu yakından izlemeye devam ediyor ve tedarikçileri ile yakın temas halinde.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma