Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarMercedes, elektrikli versiyonlu T-Serisi aile minibüsünü tanıttı

Mercedes, elektrikli versiyonlu T-Serisi aile minibüsünü tanıttı

Mercedes-Benz, 2022’nin ilk yarısı için T-Serisi’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Bu, özel müşteriler için Renault-Nissan-Mitsubishi ile birlikte üretilecek ve tamamen elektrikli olarak da sunulacak kompakt bir minibüs olacak. versiyon.

T-Serisi, ticari müşterileri hedefleyen Citan’ın binek otomobili muadili olacak. Citan daha önce, defalarca minibüsün eleştirilmesine yol açan Renault Kangoo’ya dayanıyordu. Ağustos 2019’da Mercedes-Benz Vanları, Renault-Nissan ile yeniden inşa edilecek ancak önemli ölçüde daha fazla Mercedes geliştirmesi içerecek olan Citan’ın halefini çoktan duyurmuştu.

Bu aynı zamanda, öncelikli olarak özel müşterileri hedeflemesi beklenen T-Serisi için de geçerli olmalıdır – oysa Citan, Daimler’e göre “tavizsiz bir şekilde ticari gereksinimler için tasarlanmıştır”. Başka bir deyişle, şirketin V-Serisi veya bataryalı elektrikli versiyon EQV ve ticari araç Vito ile orta büyüklükteki minibüslerle yaptıklarına benzer. T-Serisi için şirket, “cazip fiyat-değer oranına” sahip bir otomobil arayan hedef grup olarak “aile ve eğlence odaklı özel müşteriler” i adlandırıyor. Yeni model aynı zamanda paylaşım hizmetleri için de kullanılacak.

Şimdiye kadar Mercedes-Benz Vans, T-Serisi’nin hiçbir ayrıntı vermeyen çizilmiş bir siluetini yayınladı. Geriye kalan tek şey, basın bülteninde kalan bilgiler: T-Serisi, “konfordan ödün vermeden geniş bir alan ve geniş bir olası kullanım yelpazesi” sunacak. Aracın her iki tarafına da geniş açılan sürgülü kapılar konulacaktır. Alman yayını Auto, Motor und Sport’un yazdığı gibi, Citan prototipleri hem klasik bir bagaj kapağı hem de bölünmüş bir bagaj kapağıyla görüldü. T-Serisinin bu versiyonlardan hangisini alacağı veya her iki versiyonun da isteğe bağlı olarak sunulup sunulmayacağı henüz belli değil.

Stuttgart merkezli şirket, mevcut basın bülteninde elektrikli tahrik hakkında herhangi bir teknik veri sağlamadı. Alman yayın Auto Motor und Sport , Renault-Nissan’ın ortak geliştirdiği elektrikli araç platformunun kullanılacağından ve Mercedes’in bunu daha bağımsız bir araç için kullanacağından şüpheleniyor. Rapor, 52 kW’lık bir güç çıkışı ve “yaklaşık 400 kilometre menzil sunması gereken” bir pil paketinden bahsediyor.

Mercedes, özellikle otomobil versiyonunda özel ve ticari müşteriler için iki minibüsün yeni baskısında aracın Renault Kangoo’ya yakınlığından kaynaklanan eleştirilerden kaçınmak istiyor. “Tasarım, değer, güvenlik ve bağlanabilirlik” açısından yeni model, “Mercedes-Benz’in DNA’sına” sahip olacak.

Mercedes-Benz Vans Başkanı Marcus Breitschwerdt, “Yeni Mercedes-Benz T-Serisi ile, ailelerin ve aktif eğlenceleri olanların Mercedes-Benz dünyasına adım atmasını mümkün kılan bir araç sunacağız” diyor. “Bu müşteriler çekici ve pratik kompakt araçlar arıyor – ve yeni T-Serisi tam da bu talepleri yerine getiriyor”.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma