Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarMercedes EQS'nin 700 km'den fazla menzile sahip olduğu söylentisi

Mercedes EQS’nin 700 km’den fazla menzile sahip olduğu söylentisi

Daimler CEO’su Ola Källenius geçtiğimiz günlerde Yıllık Toplantıda yaptığı konuşmada EQS hakkında daha fazla ayrıntı verdi. Tamamen elektrikli bir mimariye dayanan tamamen elektrikli lüks sedan, “Mercedes’te yeni bir çağın” habercisi olacak.

Ek olarak, Daimler’in yönetim kurulu başkanı elektrikli S-sınıfı muadilinin “WLTP’ye göre 700 kilometreden fazla menzil” sunmasının beklendiğini belirtti. Vision EQS konsept otomobili geçen yıl sunulduğunda , “700 kilometreye kadar” bir WLTP menzilinden bahsedilmişti.

Källenius’un “gelecek yıl” ile tam olarak ne demek istediğini – gerçek pazar lansmanı veya sadece gerçek üretim modelinin sunumu – açık kalıyor. Källenius’un şimdi açıkladığı gibi, üretim versiyonu Sindelfingen’deki Fabrika 56’daki üretim hattından çıkacak. Pil paketleri Untertürkheim fabrikasından gelecek. Bunu, bir iş yeri olarak Almanya’nın gelecekteki yaşayabilirliğinin bir sembolü olarak görüyor.

Birinci sınıf rakip BMW, iyi bilindiği gibi, çoklu enerji yaklaşımı üzerine inşa ederken ve yanmalı motorlarla ( potansiyel bir EQS rakibi olarak 7 Serisi dahil) aynı temelde akülü elektrikli modeller oluşturmak isterken , Stuttgart, tamamen elektrikli platform. Källenius, “Bu, bataryaların konumundan otomobilin tasarımına kadar tamamen yeni olanaklar sunuyor” diyor.

BMW, V8 benzinli motorlar için geniş motor bölmesine ve elektrikli 7 Serisi’ndeki hacimli ön tasarıma bağlıyken, Daimler, uzatılmış “tek yaylı” tasarım gibi Vision EQS’nin yaratılmasında kendi yoluna gitti. ve ön taraftaki kısa çıkıntı. EQS üretim modelinin, çalışmadaki 229 ayrı LED yıldızdan oluşan arka lambaların kombinasyonu gibi tasarım unsurlarını da benimseyip benimsemeyeceği veya bu noktada yine daha geleneksel hale gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

ÇKS hakkında pek çok teknik veri bilinmemektedir. EQS, Daimler’in ölçeklenebilir elektrikli araç mimarisine (EVA) dayalı ilk model olacak. Kaykay tasarımı sadece farklı modellerin esnek üretimine izin vermemeli, aynı zamanda bir modelin farklı varyantlarına da izin vermelidir. Çalışmada Daimler, toplam 350 kW güce sahip olacak iki elektrik motorundan bahsetti. Şarj gücü de 350 kW olmalıdır. EQS’nin olası AMG versiyonları hakkında zaten raporlar var .

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma