Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Ana SayfaHaberlerMercedes, EQS'nin iç mekan fotoğraflarını sızdırdı

Mercedes, EQS’nin iç mekan fotoğraflarını sızdırdı

Mercedes-Benz, elektrikli lüks sedan EQS’nin iç tasarımının ilk ayrıntılarını ve fotoğraflarını yayınladı. Modelin dünya prömiyeri 15 Nisan’da yapılacak, ancak Mercedes şimdiden ‘hiper ekranın’ kokpite nasıl entegre edileceğinin bir önizlemesini veriyor.

En çarpıcı unsur şüphesiz “MBUX Hyperscreen” dir; Mercedes’in birkaç hafta önce bireysel olarak sunduğu ekran düzenlemesi. Şimdi 141 santimetre genişliğindeki panel ilk kez otomobilin içinde görülebiliyor. Üç boyutlu kavisli camın arkasında, sürücü bilgilerini içeren ekran (12,3 inç), büyük orta dokunmatik ekran (17,7 inç) ve yolcu tarafında daha küçük bir dokunmatik ekran (12,3 inç) yer alıyor.

Kapak camı, yüksek kırılma direncinin yanı sıra tüm genişlik boyunca distorsiyonsuz bir görünüm sağlamak için özel bir işlem kullanılarak üretilmiştir. Ek olarak, dokunsal geri bildirim sağlamak için dokunmatik ekranların altına toplam on iki aktüatör monte edilmiştir. Mercedes, menü navigasyonunu ‘sıfır katman’ olarak adlandırıyor. Hem sürücüler hem de yolcular, bir menü düzeyinden (“katman”) geçmek zorunda kalmadan doğrudan merkezi ekranda önemli işlevleri seçebilmelidir.

İsteğe bağlı Hyperscreen’in resimlerine ek olarak, Mercedes, standart ekipmanın resimlerini de yayınladı. Bu, sürücü bilgileri için tablet benzeri çıkıntılı bir ekrana ve S-Serisi’nden gelen düzenlemeyi anımsatan orta konsolda bir dokunmatik ekrana sahiptir .

Hyperscreen gibi, artırılmış gerçeklik işlevlerine sahip bir baş üstü ekranı da mevcut olacak. 1.3 milyon küçük aynanın, sürücünün görüş alanında 77 inçlik bir köşegene karşılık gelen bir görüntü oluşturabilmesi gerekir. Daimler, yüksek ekran çözünürlüğü ile talimatların ve talimatların ek bir doğruluk derecesi ile gösterilebileceğini iddia ediyor.

Mercedes aynı zamanda ses sisteminin kurulumunda her şeyi yaptı ve müşteriler iç mekandaki sürüş sesini özelleştirmek için sürücüde farklı “ses dünyaları” seçebilecek. Örneğin, isteğe bağlı Burmester surround sistemi ile bağlantılı olarak, “Silver Waves” ve “Vivid Flux” ses dünyaları vardır. Silver Waves, şehvetli ve temiz bir sestir. Vivid Flux, EV meraklılarını hedefliyor ve kristal yapılı, sentetik ve yine de insanca sıcak ”diyor Daimler duyuruda işlevi anlatıyor.

EQS’nin dünya prömiyeri 15 Nisan Perşembe günü yapılacak. EQS, en azından Avrupa’da Ağustos ayında piyasaya sürülecek. Ana Untertürkheim fabrikasının Hedelfingen fabrikası bölümündeki batarya sistemlerinin üretimi birkaç gün önce başladı, aracın kendisi Sindelfingen’deki yeni Fabrika 56’da S-Serisi ile birlikte üretilecek. Mercedes henüz fiyatlarını açıklamadı.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma