Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarMitsubishi artık Avrupa'ya yeni modeller getirmeyecek

Mitsubishi artık Avrupa’ya yeni modeller getirmeyecek

Mitsubishi, 2022 yılına kadar stratejik planını sundu. Şimdilik Avrupa pazarında yeni modellerin piyasaya sürülmemesi kararını içeriyor. Mevcut modeller satılacak.

“Küçük ama Güzel” başlıklı planın merkezinde, kârlılığı artırmak için temel bölgelere ve teknolojilere yatırım yoğunlaşması var. En geç Renault-Nissan-Mitsubishi ittifakının yeniden yönlendirilmesiyle Japon şirketin Güneydoğu Asya, Afrika, Okyanusya ve Güney Amerika’nın ASEAN bölgesindeki en önemli pazarlarına odaklanması gerekecek. Bu, Mitsubishi’nin Avrupa’da sadece% 1,0 ve Kuzey Amerika’da% 0,9’a karşılık% 6,4 pazar payına sahip olduğu yerdir.

Avrupa, yıllarca düşen pazar paylarının ardından artık planda bir rol oynamıyor. Şirket, mevcut Mitsubishi sürücüleri için satış sonrası ve servis hizmetlerinin sürdürüleceğini vaat ederken, mevcut model yelpazesiyle iş şimdilik devam edecek. Artık yalnızca yeni modeller mevcut olmayacak. “ Yeni Modellerin Avrupa Pazarına Girişinin Dondurulması ” açıklaması sadece altı cümle uzunluğundadır. Bu, elbette, şirketin Avrupa ve İngiltere’den hep birlikte çekileceğine dair spekülasyonları ateşledi. Bir Mitsubishi Birleşik Krallık sözcüsü Carscoops’a , şirketlerinin odak noktasını Avrupa’dan ne kadar uzaklaştıracağını tam olarak söyleyemediklerini ancak durumun “hızla geliştiğini ve değiştiğini” de sözlerine ekledi.

Yeni stratejinin ana hedeflerinden biri, sabit maliyetleri 2009 baz yılına kıyasla yüzde 20 veya daha fazla azaltmaktır. Bu, “yapısal reformlar”, daha iyi dağıtım ve üretim kapasitesinin kullanımı (böylece tesis kapanışları ne onaylandı ne de reddedildi) ve tabii ki ürünler aracılığıyla.

Mitsubishi, elektrikli ve takılabilir hibrit modeller söz konusu olduğunda, 2020 mali yılında Eclipse PHEV’i ve GAC ile birlikte geliştirilmekte olan 2021 mali yılında Çin pazarı için tamamen elektrikli bir modeli piyasaya sürmeyi planlıyor. Outlander PHEV’in yeni baskısı 2022 mali yılında gelecek.

Dikkat çekici olan, ASEAN odağıyla, Japon şirketinin ana faaliyet alanına odaklanmak istemesidir. Bu, görünüşe göre HEV ve PHEV odağının ve Orta Doğu’dan dünyanın en yoğun nüfuslu bölgelerinden bazılarına çılgınca çeşitlilik içeren bir pazara hizmet vermeye devam etmesi beklenen büyük araçların devam etmesi anlamına geliyor. Daha çeşitli bir yaklaşımın göstergesi, şirketin “hafif ticari araç üretmeye ve ASEAN’a ihraç etmeye başlayacağı” Filipinler ile ilgili açıklamalarından geliyor. Mitsubishi ayrıca 2022 için küçük, tamamen elektrikli bir Kei-otomobili çalışması oluşturmak için Nissan ile çalışmayı planlıyor. Şirket ayrıca GAC ​​ile Çin için ortaklaşa “yeni bir EV” geliştirecek. Ancak, örneğin Almanya’daki en popüler plug-in hibritlerinden biri haline gelen yeni Outlander PHEV, muhtemelen bir daha asla Avrupa’ya gelmeyecek.

Mitsubishi Motor Company İcra Kurulu Başkanı Takao Kato, “Stratejimizi çok yönlü genişlemeden seçim ve konsantrasyona kaydıracağız” diyor. “Her şeyden önce, yapısal reformlarımızı tamamlayacağız ve rekabet alanlarımızı daha da güçlendireceğiz – nihayetinde bu orta vadeli dönemde kesinlikle kâr getirebilecek bir kurumsal yapı inşa edeceğiz.”

29 Temmuz 2020 Güncellemesi: Mitsubishi, stratejik planındaki diğer unsurların yanı sıra tamamen elektrikli bir kei-car’ı duyurduktan sonra, elektrikli otomobilin nerede ve ne zaman üretileceği de artık belli oldu. Nissan ile geliştirilen elektrikli minyatür otomobil, 2020 yılının Ağustos ayının başlarında Mizushima’daki Japon fabrikasında üretilecek. Mitsubishi, tesisin ilgili dönüşümü için 8 milyar yen (yaklaşık 65 milyon euro) yatırım yapıyor.

Kei-car, genel olarak küçük Japon arabalarına verilen isimdir. Görünüşe göre Japonya’daki her ikinci araba, küçük boyutları nedeniyle aynı vergiyi ödemek zorunda olmayan veya park yeri kanıtı gerektirmeyen bir Kei-arabası.

Yatırım, montaj hatlarının elektrikli otomobil üretimine dönüştürülmesi ve kendi tahrik akülerinin üretim koşullarının oluşturulması için kullanılacak. Fabrikanın planlanan kapasitesi henüz açıklanmadı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma