Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaHaberlerPeugeot, PSE olarak elektrikli GTi modellerini planlıyor

Peugeot, PSE olarak elektrikli GTi modellerini planlıyor

Peugeot, durdurulan GTi performans serisini elektrikli ve hibrit tahrikli tüm sportif model ailesiyle değiştirmeyi planlıyor, ardından PSE (Peugeot Sport Engineered) olarak belirlendi. İlk PSE modeli Peugeot 508 plug-in hibrit PSE olacak.

Peugeot, geçen yıl Cenevre Otomobil Fuarı’nda bir çalışma sunmuştu ve Alman yayın Automobilwoche’nin de belirttiği gibi lansman Şubat 2021’de planlanıyor . Başlangıçta 508 PSE’nin yalnızca 1.000 birimi planlanmıştır.

Rapora göre Fransız şirketi, başka türlü “Alman güç santralleri” tarafından işgal edilen bu pazar için bir fikir edinmek istiyor. Açıklanmayan bir kaynak Alman dergisine “Peugeot’nun sportif genleri var ve onları yeniden canlandırmak istiyoruz” dedi. Bu hedefler, birden fazla sınırlı modelin ötesine geçmektir.

3008 plug-in hibrit PSE ikinci model olarak planlanıyor. Başlangıçta, yüz germe Haziran ayında sunulacaktı ancak Corona salgını nedeniyle sonbahara ertelendi. Peugeot şimdi yeni 3008’i, 2021 baharından itibaren bayilerde satışa sunulacak PHEV sürücülü bir performans varyantı olarak sunacak.

Peugeot aynı zamanda e-208’in tamamen elektrikli bir spor versiyonu üzerinde çalışıyor, e-208 PSE olarak adlandırılabilir ancak model hakkında daha fazla veri yayınlamadı. Belirleyici faktör, şu anda 50 kWh’den fazla pil için yeterli alan olmadığından, bu PSE modelleri için optimize edilecek olan pil yönetimidir.

Yeni Marka Tasarım Direktörü Matthias Hossann, PSE performans serisinin istenen başarısını sağlamalıdır. Temmuz sonunda Hossann, Peugeot’nun Renault’ya taşınmadan önce uzun yıllar baş tasarımcısı olan Gilles Vidal’ın yerini aldı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma