Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaHaberlerPorsche, 2021 Yazına Kadar Elektrikli Boxster'a Karar Verecek

Porsche, 2021 Yazına Kadar Elektrikli Boxster’a Karar Verecek

Porsche, 718 serisinin yeni neslinin (Cayman ve Boxster) tamamen elektrikli bir sürücüye sahip olup olmayacağına henüz karar vermedi. Aslında kararın 2020 yılında verilmesi gerekiyordu. Ancak yeni nesil daha küçük spor otomobillerin olacağı açık.

O söyleniyordu sonra bir nihai kararın önümüzdeki on iki ay içinde yapılacağını sonbahar 2019 Porsche CEO’su Oliver Blume şimdi anlattı Autoexpress kararı hala birkaç ay alacağını söyledi. Ancak bu yaz yapılmalı.

Blume, “718 elektrikli yapacağımız bir fırsat var ancak henüz karar vermediğimiz bir konsept dönemindeyiz” dedi. “Hangi konsepti kullanacağımıza karar vermeden önce birkaç ay daha bekleyeceğiz. Ancak bunu yapmak için olumlu bir potansiyel olduğunu düşünüyorum ve 718 elektrikli yaptığımızda, 911 ve diğer tüm spor arabalar gibi sürülmelidir. “

Porsche CEO’su, buradaki faktörlerden birinin mevcut batarya teknolojisi olacağını belirtti. In Mart 2020 , geliştirme kurulu üyesi Michael Steiner hala ifade ettiğini “birkaç elektrikli Boxsters know-how ve bilgi edinmek için ve görmek için test edilmektedir nasıl iki kapı olarak bir elektrikli otomobil davranacağını.” Olurken Steiner, pillerin çok ağır olduğunu söyledi.

Zaten bir karar verildi, ancak: Bir halef olacak. “718 model yelpazesine devam edeceğiz” dedi. “Bu temiz. İçten yanmalı motor mu yoksa elektrik mi henüz kararlaştırılmadı. “

Ancak kısa ve orta vadede, örneğin plug-in hibritlerde veya 911’de benzinli motorlar için bir gelecek olduğunu da sözlerine ekledi. “Ancak sürdürülebilirlik açısından bakıldığında, uzun vadeli gelecek elektromobilite olacak ve bence Halihazırda elektrikli araba kullanan sürücüler çok ikna olmuş durumda, ”diye devam etti Blume. “Özellikle Taycan’la yaptığımız gibi toplumu da ikna edebileceğimizi düşünüyorum. Gelecekteki elektrikli otomobillerimiz için çok daha fazla fikrimiz var. Geleceğin elektrikli otomobillerimiz yüzde 100 Porsche. “

At Volkswagen’in ‘Güç Günü’ geçen hafta , Blume Porsche daha yüksek enerji yoğunluğu ve daha iyi hızlı şarj yetenekleri elde etmek yerine grafit anot silikon yüksek performanslı piller araştıran olduğunu duyurmuştu. Yeni elektrolitler ve katkı maddeleri, bataryayı 75 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda çalıştırmayı mümkün kılmalıdır – hızlı şarj için ve aynı zamanda hücrelerin de kullanılacağı motor sporları gibi uygulamalarda önemlidir. Buna ek olarak Porsche, Ionity ağını tamamlamak için Avrupa’daki ana ana yollar boyunca kendi hızlı şarj istasyonlarını kurmayı planlıyor – altı ila on iki adet kapalı 350 kW şarj noktası ve şarj sırasında kalacak bir dinlenme salonu.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma