Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarRenault elektrikli SUV muhtemelen Zandar olarak adlandırıldı

Renault elektrikli SUV muhtemelen Zandar olarak adlandırıldı

Renault tarafından 2021 için planlanan yeni CMF-EV platformuna dayanan pilli elektrikli kompakt SUV, Zandar model adını taşıyabilir. Renault ayrıca elektrikli SUV’lar planlıyor.

Fransa’dan yakın tarihli bir basın haberine göre, önümüzdeki yıl, muhtemelen Zandar olarak adlandırılan kompakt elektrikli SUV, elektrikli SUV serisinin ilki olarak piyasaya sürülecek. Caradisiac’ın raporunda yaklaşık olarak bir Renault Captur’un boyutundan bahsediliyor ve maksimum menzil 500 kilometrenin üzerinde olduğu söyleniyor. Aynı zamanda farklı pil boyutlarının olacağı da öne sürülüyor, daha küçük versiyonun yaklaşık 300 kilometre menzile sahip olduğu söyleniyor. Ancak, Caradisiac bilgi için çok fazla kaynak göstermedi, bu nedenle veriler dikkatle ele alınmalıdır.

Bu bilgi, Fransız portalı L’Argus’un 2021 için planlanan CMF-EV platformunu temel alan kompakt SUV’ye de atıfta bulunan Nisan ayındaki bir raporu ile aynı zamana denk geliyor. Bununla birlikte, en üst modelin 550 aralığında olduğu söyleniyor. ve 600 kilometre.

As Caradisiac şimdi yazıyor, güç çıkışı kabaca Hyundai Kona Electric, Renault SUV hayati rakip modelin performans seviyelerine tekabül 95 ila 147 kW, olmaktır. Yaklaşık 4.20 metrede Zandar, Kona’dan biraz daha uzun olacak. Rapor, Zandar’ın şarj kapasitesi hakkında herhangi bir bilgi içermiyor.

Ancak portal, Zandar’ın vücut şekli hakkında bazı ayrıntıları zaten bulduğunu iddia ediyor. Örneğin, EV’nin diğer SUV’lardan biraz daha düz olması gerekiyordu; bu, bir yandan daha az yerden yükseklik ve diğer yandan daha alçak bir çatı ile elde edilecek. Bu, Zandar’ın aerodinamiğini geliştirmelidir. Tasarım, bu baharda sunulan Morphoz konseptine dayanmalıdır .

Renault Kadjar büyüklüğünde bir başka elektrikli SUV 2022’de sunulacak. Fransız üretici ayrıca yedi koltuklu büyük bir elektrikli SUV düşünüyor. Markanın yeni elektrikli modelleri Douai’deki Fransız Renault fabrikasında üretilecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma