Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarRenault Twingo ZE için sipariş katalogları Ağustos'ta çıkarılacak

Renault Twingo ZE için sipariş katalogları Ağustos’ta çıkarılacak

Renault, Avrupa’da tamamen elektrikli Twingo ZE siparişlerini Ağustos ortasından itibaren kabul edeceğini duyurdu. Küçük elektrikli otomobil, Almanya’da kendi ana pazarı Fransa’dan daha önce sipariş edilebilir.

Fransız üreticinin Alman ithalatçısının kısa süre önce açıkladığı gibi, Twingo ZE yalnızca piyasaya sürülen “Vibes” modelinde satışa sunulacak. Bu model zaten Alman BAFA sübvansiyon listesine girdi. Araçlar 2020 yılında teslim edilecek.

Daha ucuz donanıma sahip pilli elektrikli şehir otomobili sürümleri 2020’nin dördüncü çeyreğinden itibaren siparişe sunulacak ve 2021 baharında teslim edilecek. Grubun genel merkezinden yapılan uluslararası bir basın açıklamasında, siparişlerin Eylül 2020’den itibaren Fransa’da kabul edileceği belirtiliyor – yani Alman lansmanından birkaç hafta sonra. Henüz açıklanmayan şey ise Twingo ZE’nin pil kiralama ile mi yoksa sadece pil satın alma ile mi sunulacağı.

Almanya’da Vibes modeli 24.165,04 avroya mal olacak, ancak başlangıçta bazı önceden yapılandırılmış seçeneklerin eklenmesi gerekecek ve bu da brüt fiyatı 25.666,21 avroya çıkaracak. Almanya’da KDV 2021’den itibaren tekrar yüzde 19’a çıktığında, bu model için brüt temel fiyat 24.790 Euro olacak. Renault, açıklanan daha ucuz ekipmanların fiyatlarını henüz açıklamadı.

Vibes modeli parlak Valencia Turuncusu ile boyanmıştır, alternatif olarak özel model Quartz Beyaz olarak sipariş edilebilir. Her iki durumda da ilgili diğer renkte dekoratif öğeler planlanır. Aracın yine beyaz ve turuncu renklerde 16 inçlik jantları var. Ek olarak, “yüksek çözünürlüklü 7 inç (18 santimetre) dokunmatik ekranlı EASY LINK çevrimiçi multimedya sistemi dahil olmak üzere kapsamlı konfor ayrıntıları” dahil edilecektir.

24.000 Euro’nun üzerinde brüt fiyatı ile Twingo ZE, opsiyonel olarak 40 kW’a kadar DC şarjına izin veren VW üçlüleri gibi diğer küçük elektrikli arabalardan daha pahalıdır. Yine Renault tarafından Novo Mesto’da inşa edilen Twingo kardeş model Smart EQ Forfour, brüt 22.600 Euro (yüzde 19 KDV) olarak fiyatlandırılıyor, ancak Temmuz ayının sonuna kadar tekrar sipariş verilemeyecek. Smart EQ ayrıca 60 kW çıkış gücüne sahiptir, maksimum 22 kW AC ile şarj edilebilir, ancak Daimler yan kuruluşu Accumotive’den 17,6 kWh net bataryaya sahiptir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma