Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHaberlerŠkoda, Enyaq iV'nin coupé versiyonunu piyasaya sürecek

Škoda, Enyaq iV’nin coupé versiyonunu piyasaya sürecek

Çek Volkswagen markası, Škoda’nın bu yılın sonlarında Enyaq iV elektrikli modelinin bir coupé varyantını piyasaya süreceğini duyurdu. Škoda ayrıca VW’nin altı pil fabrikasından birinin Çek Cumhuriyeti’nde inşa edilmesini istiyor.

Ama önce Enyaq iV Coupé’ye: Üretici, modeli yıllık basın toplantısında duyurdu ve 2020’de Škoda, Corona salgınına rağmen bir milyonun üzerinde otomobil teslim edebildi. Škoda, modelin bu yıl piyasaya çıkması ve kısaca Enyaq iV Coupé olarak adlandırılmasının ötesinde elektrikli SUV Coupé hakkında daha ayrıntılı bilgi vermedi. Henüz bir resim bile yayınlanmadı.

“ENYAQ iV’nin, yeni nesil FABIA’nın, ENYAQ iV’nin coupé versiyonunun ve güncellenmiş en çok satan SUV KODIAQ ve KAROQ’nun piyasaya sürülmesiyle, bu yıl da bir dizi yeni ürünümüz var” dedi. aynen pazarlama ve satış kurulu üyesi Martin Jahn.

Şirket bunu resmi olarak onaylamadı, ancak coupé’nin Enyaq iV ile birlikte Škoda’nın Mladá Boleslav’daki merkezinde üretilmesi çok muhtemel. Çek firmasının coupé için normal Enyaq ile aynı çeşitlilikte pil ve sürüş seçenekleri sunup sunmayacağı yoksa modelin yalnızca daha güçlü ve daha geniş kapsamlı varyantlarda mı sunulacağı, aksi takdirde olağan hedef grup göz önüne alındığında belirsizdir. SUV coupé’ler için.

Škoda’nın böyle bir model üzerinde çalışması şaşırtıcı değil, sadece yakından ilişkili VW ID.5 ve Audi Q4 Sportback e-tron açısından değil: Eylül 2020’de Enyaq’ın prömiyerinden kısa bir süre sonra , düz coupé arka prototipler zaten görüldü.

Şirket ayrıca, Volkswagen’in Çek Cumhuriyeti’nde inşa edilmesi planlanan altı pil fabrikasından birinin kurulması için bastırıyor. “Burada Çek Cumhuriyeti’nde en az bir gigafacılığa ihtiyacımız var. Birçok nedenden dolayı bunu yapmak için doğru yer burası. Škoda CEO’su Thomas Schäfer, lojistik olarak en azından Avrupa’nın kalbinde, çevremizdeki birçok otomotiv ülkesine yakın olduğumuz için, bu yüzden harika bir yer olduğuna inanıyorum – ve Çek Cumhuriyeti’nde lityum var, ” Ancak Schäfer, bunun İspanya’da olduğu gibi devletin desteğini gerektireceği konusunda da uyardı.

At geçen haftanın ‘Güç Günü’ Volkswagen 2030 yılında 40 GWh her birinin yıllık kapasitesi altı pil hücresi fabrikalar inşa etmek niyetinde olduğunu açıkladı ilk fabrika İsveç, Salzgitter’in VW tarafından ikinci ortağı Northvolt tarafından inşa edilecek. Üç numaralı fabrika, Doğu Avrupa’da dördüncü olan Güney Avrupa’da (Fransa, İspanya veya Portekiz bahsedildi) inşa edilecek. Kalan iki fabrika için henüz bir bölge seçilmedi.

Škoda fabrikaları ile Çek Cumhuriyeti, Doğu Avrupa fabrikası için olası bir konum olabilirdi, ancak VW grubunun zaten Macaristan’da (Györ’deki Audi motor fabrikası) ve Polonya’da (Poznan’daki VW Ticari Araçlar dahil) en azından lojistikte. Açıklanan Doğu Avrupa hücre fabrikası Çek Cumhuriyeti’nde kurulmazsa, 5 ve 6 numaralı fabrikalar için hala şans var.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma