Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaBmwSteyr'deki BMW fabrikası iX3 tahrik muhafazası sunacak

Steyr’deki BMW fabrikası iX3 tahrik muhafazası sunacak

Avusturya’nın Steyr kasabasındaki BMW fabrikası, BMW iX3’ün elektrikli sürüşü için tüm muhafazaları üretiyor. Şirket, yeni nesil araçlara yönelik umutlarının bir göstergesi olarak 2025 yılına kadar yıllık üretim kapasitesini 460.000 adede çıkarmak istiyor.

BMW’nin beşinci nesil elektrikli tahriklerinde, elektrik motoru, şanzıman ve güç elektroniği ortak bir yuvada bulunuyor. Tam entegre sürücü bileşeni, üç ayrı muhafazaya kıyasla kurulum alanından tasarruf edecek şekilde tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra, yeni çözüm daha kolay ölçeklenebilir olmalı, böylece tahrik üniteleri çeşitli güç aşamalarını barındıracak şekilde üretilebilir – BMW’nin şimdi vurguladığı gibi ortak bir üretim hattında. Toplam beş farklı gövde çeşidi mevcuttur.

Bununla birlikte, Avusturya BMW fabrikası yalnızca 22 kilogramlık parçanın tornalama ve frezeleme gibi mekanik işlenmesinden sorumlu olacak. Dökümün kendisi Landshut’taki BMW fabrikasında üretiliyor ve daha sonra Steyr’de işleniyor. Bundan sonra, parçaların daha önünde uzun bir yol var: iyi bilindiği gibi, iX3 Çin’de üretildi. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren , i4’ün üretimi başladığında Steyr’in elektrikli tahrik muhafazaları Almanya’daki elektrikli arabalara da kurulacak .

Ayrıntılı olarak belirtilmeyen birkaç genişletme aşamasında, Steyr’deki kapasite 2025’te 460.000 adede çıkarılacaktır . Dingolfing’de yeni açılan elektrikli tahrik üretim yetkinlik merkezinde , muhafazalar daha sonra iç işleyişlerini alacaklardır. araç fabrikalarına teslim edilir. Yaklaşan iX3 , i4 ve iNext için beşinci nesil elektrikli sürücülere ek olarak, i3 ve BMW’nin PHEV modelleri için elektrik motorları da Dingolfing’de monte edildi. Bu nedenle, Dingolfing’de planlanan kapasite (2022 kadar erken 500.000 e-sürücü), Steyr’de hedeflenen konut üretiminden daha yüksektir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma