Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarTesla, ABD'de Model Y taban fiyatını düşürdü

Tesla, ABD’de Model Y taban fiyatını düşürdü

Tesla, ABD’de Model Y’nin taban fiyatını 3.000 dolar düşürerek 50.000 doların biraz altına düşürdü. Ayrıca Elon Musk, kompakt elektrikli SUV için başka bir sürüş varyantı duyurdu.

Model Y Uzun Menzilli modelin ABD’de satın alma fiyatı şu an 49.990 dolar. Performans versiyonu da daha ucuz hale geldi, ancak yalnızca 1.000 dolardan 59.990 dolara çıktı. Avrupa fiyatları çevrimiçi olarak değişmedi, ancak Model Y henüz burada değil. Avrupa için ilk Model Y, Grünheide’deki Giga Berlin 4’ten gelecek – o zamana kadar Tesla’nın olası fiyat ayarlamaları için bolca zamanı olacak.

Ayrıca, Model Y’nin planlanan sürücü varyantları hakkında daha fazla bilgi artık mevcut. Elon Musk’a göre, Model 3 gibi daha küçük bir bataryaya sahip ‘standart menzilli’ bir versiyon olmayacak, çünkü “menzil kabul edilemez derecede düşük olacaktır <250 mil EPA) ”. Bu, 400 kilometreden biraz fazlasına eşdeğer olacaktır.

Bunun yerine, Model Y, Model 3 için atılan bir varyant sunacak: uzun menzilli batarya ve arkadan çekişli. ABD’de Model 3 bu kurulumda mevcuttu, ancak artık Avrupa’da piyasaya sürülmek üzere değil. Burada sadece uzun menzilli bataryaya sahip iki AWD versiyonu ve daha sonra “SR +” giriş seviyesi modeli satışa sunuldu.

Musk, Twitter’da arkadan çekişli Model Y için olası bir menzilden bahsetmedi. Model Y’nin 2019 ilkbaharındaki sunumu, 300 millik bir grafiğe, yani 482 kilometreye eşdeğer bir grafik içeriyordu. O zaman 47.000 $ olası bir fiyat olarak belirtilmişti. Dual-Motor-Model-Y o dönemde 51.000 dolar ile duyurulduğu ve bu arada daha ucuz olduğu için, yeni sürücü varyantı da biraz daha ucuza gelebilir. Musk’a göre modelin “birkaç ay içinde” sunulması gerekiyor.

Ayrıca, Model S ve X değiştirilecek: ABD web sitesinde Tesla, şarj kapasitesi hakkındaki bilgileri yukarı doğru düzeltti. İki büyük model artık 250 kW’a kadar V3 süper şarj cihazlarını şarj edebilecek. Musk, Twitter’da şarj güçlerinin arttığını doğruladı. Tesla patronu, ısınmayı azaltmak için “birkaç kabloyu kalınlaştırmak” gerektiğini söyledi. Ancak daha kalın kabloların hangi üretim tarihinden itibaren döşeneceği net değildir.

En son teknik özelliklere sahip araçların gerçek şarj performansı hakkında bilgi henüz mevcut değil. 250 kilovata yalnızca küçük bir pencereden düşük şarj düzeyinde ulaşılmalıdır. Bununla birlikte, kablolamada küçük değişiklikler olan eski araçlar için yükseltme etkileyici.

Tesla artık Çin’de de önemli bir rakam elde etti. 9 Temmuz’da, Şangay yakınlarındaki Gigafactory 3, 50.000’inci Model 3’ü zaten inşa ettiklerini söyledi. Üretim Aralık 2019’da başlamıştı. Karşılaştırma için: Aynı dönemde BYD, 40.133 Yeni Enerji Aracı üretti – ondan fazla model ve BEV’ler ve PHEV’ler birleştirildi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma