Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaHaberlerTesla, Corona'ya rağmen Q2'de iyi ciro yaptı

Tesla, Corona’ya rağmen Q2’de iyi ciro yaptı

Tesla, Q2 kazançlarını bir raporda ve canlı web yayınında yayınladı. Şirket, Corona krizine ve nakit artışına rağmen dördüncü sıralı üç aylık karını bildirmeyi başardı. Tesla patronu Elon Musk, Teksas’taki yeni Giga fabrikasının yeni sitesi hakkında daha fazla ayrıntı da açıkladı.

Düz rakamlarla Tesla, 2. çeyrekte nakit ve nakit benzerlerinde 535 milyon dolarlık bir artış kaydetmeyi başardı, işletme nakit akışında 8.6 milyar dolar, 2. çeyrekte 418 milyon dolar, 327 milyon dolar GAAP işletme geliri (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri); 2. çeyrekte% 5,4 işletme marjı 104 milyon dolarlık GAAP net geliri; Q2’de 451 milyon dolar GAAP dışı net gelir (SBC’den). Kaliforniyalı şirket, GAAP kârlılığının art arda dördüncü çeyreğini kaydetmeyi başardı – Bu, hisseyi, potansiyel yatırımcı havuzunu Tesla’nın hisselerine genişleten S&P 500’e dahil edilmeye uygun hale getiriyor.

Tesla bugün kazanç açıklamasında, “Zorlu koşullara rağmen 2. çeyrekte işletme karımız arttı” dedi. “Olumlu etkiler, çalışan tazminat giderinde geçici bir azalma nedeniyle daha düşük işletme maliyetlerini, yasal kredi gelirinde sıralı bir artışı ve Tam Kendi Kendine Sürüş (FSD) özellik sürümüyle ilgili 48 milyon dolarlık ertelenmiş gelir tahakkukunu içeriyordu.”

Yaklaşan otonom sürüş teknolojisi ile ilgili olarak Musk, canlı web yayınında şunları söyledi: “Otonom sürüş teknolojisi, insanların fark ettiğinden çok daha iyi olacak.” Bu teknolojiyle donatılmış tüm otomobiller için “işlevselliğin bu yılın sonuna kadar hazır olması gerektiğini, çünkü onu tam anlamıyla kullanıyorum” dedi. Musk, “çok önemli olan şeyin filoyu kendi kendine sürüşe yükseltmek olduğunu” düşünüyor.

Tesla, yazılı raporunda “Otopilot ve Tam Kendi Kendine Sürüş Trafik ışığı ve dur işareti tanıma sistemimiz, kavşaklardan geçen müşterilerimizden daha fazla veri toplamaya devam ettikçe daha sağlam hale geliyor. İkinci çeyrekten itibaren, FSD donanımlı arabalarımız ya bir kavşakta duracak ya da güvenli kabul edildiğinde sürücünün onayı olmadan oradan geçecek. “

Otonom sürüş teknolojisi konusunda açıkça çok hevesli olan Musk, “Şimdiye kadar çok önemli olan şey, filoyu otonom sürüşe yükseltmektir” ve “en büyük varlık değişikliklerine gidecek” dedi. Bunun “ne zaman gerçekleştiğine ve yerel yasal ödeneklere bağlı” olduğunu söyleyen bir sorumluluk reddi beyanı verdi. Musk, otonom sürüş yeteneğinin “25 saatlik kullanımdan 60 gibi bir şeye daha yüksek fayda değeri” getireceğini söyledi.

Kaliforniyalı şirkete göre, kendi kendine sürüş teknolojisi ve Model S için menzil artışının (EPA’ya göre 402 mil / EPA’ya göre) yanı sıra, şirketin en önemli gelişmeleri bu çeyrekte devam eden genişleme ve üç yeni fabrikanın inşasında yatıyordu. Canlı web yayınında Musk, “12-18 ay içinde 3 yeni fabrikamız olacak” dedi.

Elon Musk, bir sonraki Giga fabrikasının Teksas’ta Austin yakınlarında, havaalanına beş dakika ve şehir merkezine arabayla 25 dakika mesafede kurulacağını açıkladı. Daha geçen ay Teksas’ın, yeni ABD-Amerikan fabrikasının yeri konusunda hala kararsız olan Kaliforniyalı şirket için önemli sübvansiyonlar sunduğunu bildirmiştik . Musk canlı web yayınında GigaTexas’ın Colorado Nehri üzerinde yaklaşık 2000 dönümlük bir siteye sahip olduğunu söyledi. Musk, fabrikanın halka açık olacağını ve “temelde ekolojik bir cennet olacağını” söyledi.

GigaTexas’ta Siber kamyon, Tesla Semi, yeni Roadster ve Model Y üretilecek. “Ve elbette yakında Fabrika Günü var ve görülecek ne kadar çok şey olduğu insanları şaşırtacak.” Musk, Tesla’nın Roadrunner pil projesinin Fremont’ta yer alacağını söyledi. Buradaki anahtar kelimeler kapasite artırımı ve daha fazla yerel üretimdir: Fremont’ta, Model 3 ve Model Y’nin üretim oranı birlikte bu yıl yılda 400.000’den 500.000’e çıkacak.

Yılın ilk yarısında bir diğer önemli kilometre taşı, Model S menzilinin 402 mile (EPA) çıkarılmasıydı. Yeni araç projeleriyle ilgili olarak Musk, “Bir noktada kompakt bir araç yapacağımızı varsaymak mantıklı, ancak 3 ve Y ve Siber kamyon ve Yarı ile gidecek uzun bir yol var” dedi. Üstünlükleri kullanmasıyla ünlü Musk, “Şirket tarihinde şirket hakkında hiç bu kadar heyecanlı ve iyimser olmamıştım” dedi.

Tesla hisseleri, bu yıl Haziran ayında ilk kez 1.000 ABD Dolarını aştı . 180 milyar doları aşan bu rakam, Toyota’nın piyasa değerini ilk kez aştı. Bu, Tesla’nın şu anda dünyanın en değerli otomobil üreticisi olarak borsada işlem gördüğü anlamına geliyor.

Corona krizine rağmen Tesla, bu yılın ilk yarısında teslimatları büyütmeyi başardı. Bu ayın başında istatistiklerinin açıklandığı teslimatlarla ilgili olarak Tesla , 2020’nin ikinci çeyreğinde yılın ilk çeyreğine göre 2.250 fazla olmak üzere toplam 90.650 araç teslim etti. Nisan ayından Haziran ayına kadar, Corona kısıtlamaları nedeniyle 1. çeyrekten önemli ölçüde daha az olan toplam 82.272 Tesla aracı üretildi.

24 Temmuz 2020 Güncellemesi : Elon Musk, Tesla’nın bir sonraki ABD fabrikasının Austin, Texas’ta inşa edileceğine dair en son üç aylık rakamların açıklanması bağlamında onayladıktan sonra, artık orada ilk bilinenden daha fazla modelin üretileceği açık: ABD Doğu Kıyısı’ndaki müşteriler için ilk başta sadece Cybertruck ve Model Y’den bahsediliyordu, Musk şimdi sadece elektrikli kamyon Tesla Semi’nin değil, Kuzey Amerika’nın doğu yarısı için Model 3’ün de üretileceğini açıkladı.

Yukarıda belirtildiği gibi Musk, yarı ürünün yeni Giga Texas fabrikasında şirketin web yayınında üretileceğini açıklamıştı. Bu, birçokları için şaşırtıcı gelebilir – bir elektrikli kamyonun farklı gereksinimleri nedeniyle ayrı bir tesis düşünülebilirdi. Tesla’nın otomobil bölümü başkanı ve yarı programdan sorumlu Jerome Gullien şöyle dedi: Tesla, Teksas’ta inşa edilen ilk yarıyı kendi amaçları için kullanmak istiyor. , Tesla, kendi yükümüzü taşıyacak, muhtemelen çoğunlukla Fremont ve Reno arasında, harika bir test rotası. Çok iyi bir güvenilirliğe sahip olduğumuzu kanıtlayacağız. “

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma