Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHaberlerTesla da hala Giga Berlin fabrika müdürü yok

Tesla da hala Giga Berlin fabrika müdürü yok

Görünüşe göre Tesla, Grünheide’deki Giga Berlin fabrikası için yeni bir fabrika müdürü eksik. Bir basında çıkan haberlere göre, eski Daimler yöneticisi René Reif, orijinal bir anlaşmaya rağmen asla Tesla’da işe başlamadı.

Alman Gigafactory’nin inşaatı için genel proje yöneticisi Evan Horetsky’nin Ekim 2020’de kovulmasının ardından Reif’in görevi devralması gerekiyordu. Reif en son Daimler’deki Berlin-Marienfelde motor fabrikasının başına geçmişti, ancak daha sonra erken emekli oldu. Birkaç hafta sonra IG Metall , sendika tarafından “ihanet” olarak algılanan Reif’in Tesla’ya taşınacağını duyurmuştu .

Reif’in Ocak ayında Tesla için çalışmaya başlaması gerekmesine rağmen, Almanca yayın yapan Automobilwoche’den alınan bilgilere göre, o hiçbir zaman Giga Berlin’de görev almadı . Bu bilgi için bir kaynaktan bahsedilmemiştir.

Henüz yeni bir fabrika müdürü ortaya çıkmadığı için bu bilgi makul. Son zamanlarda, Tesla ortaklarının Amsterdam’daki Tesla temsilcileri tarafından bazı siparişler imzalandığı için Giga Berlin’deki yönetim boşluğundan şikayet ettikleri bildirildi.

Tesla, Grünheide’deki Giga Berlin’de üretimin başlamasıyla ilgili henüz yeni bir bilgi vermedi. Böylece Temmuz ayında planlanan açılış tarihi olmaya devam ediyor. Nihai inşaat ruhsatının Mart ayı sonu veya Nisan ayı başında alınması bekleniyor.

Raporun da ortaya koyduğu gibi, eski Grünheide proje yöneticisi Horetsky’nin de Avrupa’da yeni bir işi var. Şu anda İsveçli spor otomobil üreticisi Koenigsegg’de Baş Sanayileşme Sorumlusu olarak çalışıyor.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma