Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarTesla, daha fazla Model Y yapmak için "çadır" kuracak

Tesla, daha fazla Model Y yapmak için “çadır” kuracak

Tesla, Fremont fabrikasında daha fazla Model Y üretmek için başka bir çadır yapısı inşa ediyor. Bu ayın sonunda fabrikanın kısa bir süre kapatılmasını da içeren büyük bir yükseltme görecek. Bu arada Tesla’daki koronavirüs enfeksiyonlarının sayısı konusunda çelişkili veriler var.

Ama önce Model Y’ye: Tesla’nın başka bir “Giga Press” satın almak istediğine dair söylentiler Haziran ayının başında başladı – şimdi Tesla’nın vücut parçaları için büyük baskıyı nerede kullanmak istediği açık görünüyor. Fremont şehrinin web sitesindeki çeşitli kayıtlardan görülebileceği gibi, Tesla “Genel Kurul 4.5” te birkaç değişiklik ve genişletme planlıyor. Bu isim, Model 3’ün 2018 yılından itibaren inşa edildiği çadır yapısı için kullanılmıştır. Bu Mart ayından bu yana, Model Y’nin montajı burada gerçekleşiyor.

“4.5 Genişletme Rev 1” sırasında, görünüşe göre şimdi doğrudan mevcut yapının yanında, Model Y için başka bir montaj hattının kurulacağı ikinci bir çadır kurulacak. Yeni “Giga Press” de burada kullanılmalıdır. Elon Musk, birkaç ay önce, Model Y’nin arkasındaki iki parçalı dökme alüminyum yapının yerini tek bir bileşenin alacağını belirtmişti. Haberlere göre, yeni basın bunu yapabilecekti.

Tesla’nın ikinci çeyrekte Şangay yakınlarındaki Gigafactory 3’ün iyi üretim rakamlarından faydalandıktan sonra Kaliforniyalılar, Teksas veya Oklahoma’da planlanan Cybertruck Gigafactory’ye ek olarak şimdi ABD üretiminin genişletilmesi için hazırlanıyor. Doğu Sahili’ndeki müşteriler için Model Y de daha sonra orada inşa edilecek. Ancak o zamana kadar tüm Model Y, Fremont’tan gelmeye devam edecek.

As Electrek yazıyor, Fremont üretim bile salon ve birinci çadırda modifikasyonları gerçekleştirmek için Temmuz sonunda kesintiye kısaca olacaktır. Bazı üretim makinelerinin yanı sıra çadırda çalışan işçilerin koşulları iyileştirilecektir.

Çalışma ve üretim koşulları daha önce eleştirilmişti ve Corona salgını zamanlarında özel bir öneme sahipler. Sorunlar veya toplu enfeksiyonlar varsa, fabrika kapatılabilir veya Tesla’dan bağımsız durumlarda, ilçede daha sıkı çıkış kısıtlamaları getirilebilir.

Ancak koronavirüsün Tesla’yı ne kadar güçlü etkilediği belli değil. Çalışanlara gönderilen bir e-postada ondan daha az vakadan bahsedilirken, elektrik üreticinin dahili verilerine, 130’dan fazla Tesla çalışanının pozitif test yaptığını ve yüzlerce test sonucunun hala beklemede olduğunu aktarıyor. Toplam 1.550 Tesla çalışanı, enfekte kişilerle temas kurdu.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma