Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHaberlerTesla, Tilburg'daki montaj fabrikasını kapatacak

Tesla, Tilburg’daki montaj fabrikasını kapatacak

Tesla, görünüşe göre Hollanda’nın Tilburg kentindeki Avrupa montaj fabrikasını kapatmayı planlıyor. Hollanda basını, Model S ve X’in montajının “çok yakında” durdurulacağını bildirdi. Bu muhtemelen güncellenen iki modelden kaynaklanmaktadır.

Rapor, “Tesla içindeki bir kaynağa” atıfta bulunularak NU.nl portalında yayınlandı . Arka plan, her iki modelin de son zamanlarda kapsamlı bir şekilde revize edilmiş olması ve bu da ABD’deki üretim sürecini değiştirmesidir. Bu değişiklikler nedeniyle, Hollanda’da montajın “endüstriyel ölçekte artık mümkün olmadığı” söyleniyor.

Model S ve Model X’in yeni sürümlerinin ilk kez bu yıl Kasım ayında Hollanda’da teslim edilmesi bekleniyor, bu nedenle Tilburg fabrikasında montaj için mevcut nesil araçların teslimi kısa süre içinde durdurulacak.

Bunun 96 işi etkilemesi bekleniyor. Fabrika personeline Perşembe sabahı haber verildiğini söyledi. Rapora göre Tesla’nın personeli başka görevlerde görevlendirmek için görüşmelerde bulunduğu ve toplantı salonunun Tesla tarafından başka bir amaçla da kullanılabileceği söyleniyor. Prefabrike Model S ve X’in son montajına ek olarak, Tesla’nın Hollanda’da bir boyahane, bir parça deposu ve eski parçaların yenilendiği bir “yeniden üretim merkezi” vardır. NU.nl’ye göre, Hollanda’da Tesla için 1.500’den fazla kişi çalışıyor, bunların 540’ı Tilburg’da.

Tilburg’daki son montaj 2015 yılında açıldı ve salonda üretim ve kalite kontrolün yanı sıra kapalı bir test pisti inşa edildi. 2018 yılında, 5.622 Model S ve 2.963 Model X Tilburg’da bir araya getirildi; Sonraki yıllarda, Avrupa’da iki büyük modele olan talep azaldı.

İki model serisinin yenilenmesinde, üstyapılarda yapılan değişiklikler yalnızca küçüktür, ancak bu, yalnızca Fremont’ta üretilen bileşenlerin monte edildiği Tilburg’daki son montaj için geçerli değildir. Bununla birlikte, sac metalin altındaki değişiklikler, örneğin güç aktarma organlarında ve iç mekanda çok daha kapsamlı. Bu tabii ki Tilburg’da yeni tesisler gerektirecektir.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma