Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarTesla yakında yeni Model Y varyantını piyasaya sürecek

Tesla yakında yeni Model Y varyantını piyasaya sürecek

İçeriden bilgi alan bir rapora göre Tesla, Model Y’nin yeni bir varyantının test üretimine başladı. Bu, pazarın piyasaya sürülmesinin yakın olduğunu gösteriyor.

Söz konusu araç, Arkadan Çekişli ve Uzun Menzilli pil paketli Y Modelidir. Atıfta “madde aşina kaynakları,” Electrek Tesla zaten hat yükseltmeleri için kapatıldı önce GA4 montaj hattında yeni varyant test etmek üzere birkaç üretilmiş olduğunu yazıyor.

GA4, Genel Montaj Hattı 4, Model 3’ün de üzerine monte edildiği 2018 yılında inşa edilen çadır yapısıdır. Sadece birkaç hafta önce Tesla’nın GA4.5 ile Model Y için başka bir ‘çadır’ kurmak istediği anlaşıldı. Model 3 ve Y bileşenlerin yüzde 75’ini paylaştığından, yakından ilişkili GA4 üzerinde bir test çalıştırması planlanan değişiklikleri doğrulamak için mantıklı olacaktır.

Elon Musk geçtiğimiz günlerde Uzun Menzilli RWD versiyonunu , “menzil kabul edilemeyecek kadar küçük olacağı için (250 milden az EPA)” gerçekleştirilemeyen Standart Menzilli versiyonun yerini alacağını duyurdu. Tesla henüz Arkadan Çekişli versiyon için sipariş kabul etmiyor, ancak test üretimi göz önüne alındığında bu yakında gerçekleşebilir gibi görünüyor.

Musk, yeni sürümün yaklaşık 45.000 dolara mal olabileceğini belirtti. Geçen hafta Electrek , sürümün Tesla sitesinde 48.000 dolarlık kredi hesaplayıcısında listelendiğini keşfetti. Makalenin yayınlanmasının ardından Tesla, modeli listeden çıkardı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma