Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarTesla'nın Model S & X'i yükseltmek için 'Palladium' projesi

Tesla’nın Model S & X’i yükseltmek için ‘Palladium’ projesi

Tesla’nın şu anda Fremont, California’daki ve Nevada’daki Gigafactory 1’deki araç fabrikasında uygulanmakta olan Palladium adlı yeni bir proje üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Kesin kapsam net olmasa da, bu muhtemelen Model S ve X için güncellemeleri içerecektir.

Elektrikli mobilite haber sitesi Electrek’e göre içeridekiler, projenin Model S ve Model X’in güncellenmiş versiyonları için yeni üretim hatlarının inşasını içerdiğini söylüyor. Bu, temel olarak hizmet verecek yeni akü modülleri ve tahrik ünitelerini içeriyor. Model S ve Model X’in önümüzdeki üç motorlu ve daha verimli ekose versiyonları. Ekose versiyonlar 2020 sonbaharında planlandığından en azından zaman çizelgesi uyacaktır.

İki modelin de yeni veya revize edilmiş bir gövdeye sahip olması mümkündür. Geçen yıl Nürburgring’de test edilen Model S’nin ekose tahrikli prototipleri , daha geniş tekerlek kemerleri ve arka kanat gibi bazı yerlerde modifiye edildi. Ancak, bunlar muhtemelen kayıt denemesi için performans artırıcı eklerdi. Bununla birlikte, ön taraftaki alt hava girişi de farklı şekilde şekillendirildi, bu muhtemelen sadece rekor denemesi için veya ekose modellerin bir özelliği olarak.

Palladium projesinin Roadrunner projesiyle bağlantılı olduğu da söyleniyor , bu da Tesla’nın Tesla tarafından planlanan kendi pil hücrelerinin ilk olarak revize edilmiş Model S ve Model X’te kullanılacağı anlamına gelebilir. Palladium projesi raporuna göre Gigafactory’deki tesisler Nevada’daki 1 numara da dönüştürülecek. Bunun pil hücreleriyle bir ilgisi olabilir, ancak Tesla aynı zamanda burada tahrik üniteleri de üretiyor.

Bunlar ister yeni piller, ister elektrik motorları veya her ikisi olsun, hala spekülatiftir, ancak Model S ve X’in daha küçük miktarları nedeniyle bir test çalışması olarak mantıklı olabilir. Planlarla ilgili resmi bilgiler, umarız 22 Eylül’deki Tesla Pil Günü’nde mevcut olacaktır . bu yıl.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma