Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaHaberlerVitesco, elektrifikasyondan% 30 kar hedefliyor

Vitesco, elektrifikasyondan% 30 kar hedefliyor

Continental AG’nin denetim kurulu, birkaç gün önce güç aktarma organı bölümü Vitesco Technologies’in bölünmesini onayladıktan sonra, ikincisi şimdi mevcut stratejisini sundu. Orta vadede Vitesco, satışlarının yüzde 30’undan fazlasını elektrifikasyonla ana faaliyet alanında gerçekleştirmek istiyor.

2020 yılında Vitesco, bu tür bileşenlerin ve sistemlerin satışlarını önceki yıllara kıyasla önemli ölçüde artırmayı başardı. Elektrifikasyon sektöründeki sipariş defterinin toplam değeri 2020 sonunda 13 milyar avronun üzerindeydi. Geçen yılki ciro sekiz milyar avroydu.

“2019’da rotamızı zaten belirledik ve e-mobiliteye doğru bir yola tamamen kararlıyız. 2020’yi dönüşümü ileriye taşımak, hızlı ve odaklanmak için kullandık. IPO ile ilgili olarak Vitesco CEO’su Andreas Wolf, artık şirketimizin tarihindeki en büyük adıma hazırız ”diyor . Ancak, Nisan ayının sonundaki Yıllık Genel Toplantının, Continental Denetim Kurulunun kararını hala onaylaması gerekiyor.

Şu anda şirket, hafif hibritlerden elektrifikasyonun çeşitli aşamalarına ve pilli elektrikli arabalara kadar uzanan geniş portföyünden faydalandığını söylüyor. Wolf, “E-mobilite çözümlerimizle hitap ettiğimiz pazarın, 2020 ile 2025 arasında yılda yaklaşık yüzde 30 oranında çok dinamik bir şekilde büyümesi bekleniyor” dedi.

2021’in başlarında, 150.000’den fazla üçüncü nesil elektrikli aks sürücüsü küresel müşterilere teslim edildi. Ayrıca Vitesco Technologies, yakın zamanda Hyundai Motor Group’tan 800 volt SiC güç elektroniği için büyük bir sipariş kazandı . Diğer önemli büyük siparişler arasında Volkswagen’in MEB’si için çekiş kontrol ünitesi ve çok çeşitli modellerde sunulan PSA’nın 100 kW elektrikli sürücüsü de Vitesco’dan geliyor. Şirket, bataryalı elektrikli otomobiller için araç başına değer katkısının, 2025 yılına kadar 2018’de içten yanmalı otomobillerin değerinin beş katına çıkmasını bekliyor.

Vitesco Technologies, üç iş birimine ayrılmıştır. Elektrifikasyon Teknolojisi bölümü, elektrik motorları, entegre aks sürücüleri, güç elektroniği, akü yönetim sistemleri ve 48 voltluk sistemler geliştirir ve üretir. Elektronik Kontroller bölümünün portföyü, entegre elektronik mimariler ve yazılımlar, elektrikli, hibrit ve yanmalı sürücüler için kontrol üniteleri ve entegre yüksek voltaj kutuları içerir. Algılama ve Çalıştırma, örneğin termal ve enerji yönetimi alanında hassas ölçüm ve kontrol için çözümler sunar.

Elektronik Kontroller ve Algılama ve Çalıştırma bölümleri zaten kârlı olsa da, Elektrifikasyon Teknolojisi bölümü, “dinamik iş geliştirme ile bağlantılı olarak yüksek başlangıç ​​maliyetleri nedeniyle” yüzde -1,1 oranında ayarlanmış FAVÖK marjına ulaştı. Orta vadede, bölüm “düzeltilmiş EBIT seviyesinde” kar bölgesine ulaşmalıdır.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma