Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarVitesco, Hyundai'nin E-GMP'si için 800 voltluk inverterler sunacak

Vitesco, Hyundai’nin E-GMP’si için 800 voltluk inverterler sunacak

Vitesco Technologies, 800 voltluk bileşenleri için önemli bir sipariş aldı. Continental’in sürücü bölümü ilk kez, Hyundai’ye önemli miktarlarda silisyum karbür teknolojisine sahip 800 voltluk inverterler tedarik ediyor.

Vitesco’ya göre, Koreli şirketten gelen büyük sipariş, üç haneli milyon euro aralığında bir satış hacmine sahip. Hyundai ve Kia, E-GMP ile 800 volt teknolojisini kitle pazarına getirmek istiyor. Duyurulan ilk araçlar Hyundai Ioniq 5 ve Kia EV6’dır. Kia modeli için henüz fiyat yok. Ioniq 5 için promosyon öncesi taban fiyat 41.900 Euro’dur.

Elektrifikasyon Teknolojisi iş birimi başkanı Thomas Stierle, “Bu ortaklık, Vitesco Technologies’in elektrikli araçlar için yenilikçi anahtar bileşenlerle en yüksek gereksinimleri karşıladığını bir kez daha gösteriyor” diyor. “Böylelikle şirketimiz, geleceğin elektrikli mobilitesini daha verimli, kullanışlı ve dolayısıyla daha sürdürülebilir hale getirmeye katkıda bulunuyor.”

Vitesco, önceki stratejisinde ana sipariş tarafından doğrulanmış hissettiğini de söylüyor. Şirket, DC / DC dönüştürücülerden akü yönetimi ve şarj sistemlerine kadar 800 voltluk sistemlere dayanan elektrikli araçlar için diğer merkezi bileşenlerin geliştirilmesini ve optimizasyonunu zorluyor.

Ortaklar, elektrikli otomobil sürücüleri için 800 volt teknolojisinden çeşitli avantajlar bekliyor. Örneğin, iki katına çıkan voltaj, pilin şarj süresini önemli ölçüde kısaltır. Kapasiteye bağlı olarak, pil yirmi dakikadan daha kısa sürede yüzde 80’e kadar şarj edilebilir. Ek olarak, 800 voltluk elektrik sistemi daha yüksek bir güç çıkışı sağlar. Vitesco’ya göre elektrikli sürücünün verimliliğini de önemli ölçüde artırıyor.

Sipariş, bahsedilen iki model için değil, E-GMP’nin tamamı içindir. Ancak, Hyundai ve Kia’nın E-GMP’ye dayalı olarak kaç model üreteceği henüz bilinmiyor. Örneğin Hyundai, 2025 yılına kadar 11’i pilli elektrikli olmak üzere 23 elektrikli modeli piyasaya sürmek istediğini açıkladı. Bununla birlikte, bunların hepsinin E-GMP’ye mi yoksa örneğin farklı bir platformda 400 volt teknolojisine sahip daha ucuz bir giriş seviyesi modeline mi dayandırılacağı henüz belli değil.

Vitesco’nun kendisi Continental’den bağımsız olmak üzere: Ana şirketin denetim kurulu kısa bir süre önce 2020 için zaten planlanmış olan IPO ile devam etmeye karar verdi . Ancak, yıllık genel kurulun hala onayını vermesi gerekiyor.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma