Ana Sayfa Ford Ford, Valencia hibrit aktarma organları fabrikasına yatırım yapıyor

Ford, Valencia hibrit aktarma organları fabrikasına yatırım yapıyor

0
Ford, Valencia hibrit aktarma organları fabrikasına yatırım yapıyor

Ford, İspanya’nın Valencia’daki tesisinin elektrifikasyonuna yatırım yapıyor. Buradaki motor fabrikası, 2022’nin sonundan itibaren Kuga PHEV ve Kuga, S-Max ve Galaxy serilerinin tam hibrit varyantları için hibrit güç aktarma organları inşa edecek. Valensiya’daki akü montaj kapasitesini genişletmek için ek 5,2 milyon € yatırım yapılacak.

Özellikle hibrit, hibrit tahriki oluşturmak için 27 kW’lık bir elektrik motoruyla birleştirilen 2,5 litrelik Duratec benzinli motordur. Sistem çıkışı 147 kW’dır. Ford’a göre, sürücünün üretiminin 2022’nin sonunda Valensiya’da başlaması planlanıyor.

Bu motor, Valencia araç fabrikasında Kuga Plug-in Hybrid’e (PHEV) ve Kuga, S-Max ve Galaxy serisinin tam hibrit varyantlarına zaten monte ediliyor. Ancak motor şu anda Ford’un Meksika’daki Chihuahua fabrikasında üretiliyor . Gelecekte bu modellerin payının artması beklendiği için Avrupa’da montajına değer. 2.0 ve 2.3 litre EcoBoost benzinli motorlar Valensiya’da üretilmeye devam edecek.

Ford, hibrit modellerin üretimi için Ocak 2020’de montaj hatlarını yeniden donatmak için 42 milyon Euro’luk yatırım yapacağını açıklamıştı. O zaman, PHEV ve HEV modellerinin lityum iyon pilleri için iki montaj hattı da açıklandı; bunlar Eylül 2020’de faaliyete geçti.

Ford şimdi, akü montaj hattının 5,2 milyon Euro’luk bir maliyetle genişletileceğini duyurdu. Üretici, elektrikli Ford araçlarına yönelik sürekli artan talebi karşılamak için ek akü kapasitesine ihtiyaç olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Kieran Cahill, “Bugün, tamamen elektrikli binek araç geleceğine köprü sağlayan ve 2011’den bu yana yaklaşık 3 milyar dolar yatırım yaptığımız Valencia’daki üretim operasyonlarımıza olan bağlılığımızı gösteren, Ford’un elektrifikasyon yolculuğunda bir başka adım,” dedi. İmalat, Ford Avrupa.

Another consequence of increasing electrification for the vehicle plant is that production of the mid-size Mondeo model will cease in a year’s time, at the end of March 2022. “As a consequence of changing buying behaviour”, the Mondeo, which is in the C-/D segment, will be phased out, Ford wrote. Ford is thus alluding to the high SUV/crossover ratio of 39 per cent of sales in Europe. The S-Max and Galaxy models, which have recently become available as full hybrid versions, will continue to be built in Valencia.

Şubat ayında Ford, 2025 yılına kadar elektrifikasyona küresel olarak en az 22 milyar ABD doları yatırım yapacağını duyurmuştu ; önceden planlanandan iki kat daha fazla. 2023’ten itibaren Avrupa’da üretilen ilk elektrikli model Köln’de üretilecek , ancak Volkswagen’in MEB’i temel alınacak . Dahası, Mustang Mach-E’nin “bugünlerde” teslimatları Avrupa’da başlayacak. Ford, 2030 gibi erken bir tarihte Avrupa’da yalnızca tamamen elektrikli otomobil satmak istiyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version