Ana Sayfa Elektrikli Araçlar ID.3, 20 Temmuz’da açık satışa giriyor

ID.3, 20 Temmuz’da açık satışa giriyor

0
ID.3, 20 Temmuz'da açık satışa giriyor
ID.3, 20 Temmuz'da açık satışa giriyor

Erken rezervasyon yapanlar için sınırlı VW ID.3 1st Edition siparişinin başlamasından yaklaşık bir ay sonra, Volkswagen 20 Temmuz’da halka yönelik sipariş sistemlerini piyasaya sürecek. Ancak, ID.3 siparişi yine de tamamen kısıtlamasız olmayacak. sonra.

Grup, bir basın bülteninde, “birçok Avrupa ülkesindeki” müşteriler bayilerinde önceden yapılandırılmış yedi ID.3 modeli arasından seçim yapabilecek. Otomobil üreticisi ayrıntılara girmiyor, buna hangi ülkeleri dahil ediyor ama elbette Almanya belirli. VW’ye göre, net liste fiyatı 40.000 avrodan az olduğu için yedi versiyonun tümü, Almanya’da 9.480 avroluk (3.480 avroyu üreticinin hissesi olan) maksimum çevre bonusu almaya hak kazanıyor. “Diğer birçok Avrupa ülkesinde ID.3 için sübvansiyonların da mevcut olacağını” ekliyorlar.

Önceden yapılandırılmış modellerle VW her zamankinden farklı bir yaklaşım benimsiyor. Müşteriler her seçeneği ayrı ayrı konfigüre edemezlerse, varyantların sayısı azalır ve bu da üretimi kolaylaştırır. Önceden yapılandırılmış araçların teslimatlarının Ekim ayında, ön sipariş verenler için ID3 1. Sürümden yalnızca bir ay sonra başlaması planlanıyor . Ancak bu araçlar bile, 2021’in ilk çeyreğinde bir yazılım güncellemesiyle sağlanacak olan tüm işlevlere henüz sahip olmayacak. VW’ye göre, sipariş edilen araç sadece 2021’de teslim edilirse, baştan itibaren tüm fonksiyonlara sahip olması gerekiyor.

Yeni olan şey, VW’nin daha büyük 77 kWh batarya ile ilk versiyonu piyasaya sürmesi. ID.3 Tur modeli, ID.3 Pro S’yi temel alır ve WLTP’ye göre 550 kilometre menzile ve 125 kW DC şarj kapasitesine sahiptir. ‘Tour’, baş üstü ekranı, matris LED farlar, “büyük” konfor paketi ve “büyük” yardım paketi ile iyi donanımlı bir uzun mesafe modelidir. Model, sübvansiyonlardan önce 48.432,44 euro ile listenin başında yer alıyor. ID.3 Pro S daha sonra 40.936,31 € ‘dan satışa sunulacak, ancak bu sürüm henüz sipariş edilemiyor.

Diğer önceden yapılandırılmış modellerin fiyatları (tümü ID.3 1. Sürüm gibi 58 kWh pil ile) 35.574,95 € ile 45.917,48 € arasındadır ve Life, Style, Business, Family, Tech ve Max isimlerini dinleyin. Son ikisi, güncelleme yoluyla bir işlevin eklendiği baş üstü ekranı da sunuyor.

Tüm modeller bir navigasyon sistemi, Uyarlanabilir Hız Kontrolü ve akıllı telefon için endüktif şarj işlevine sahip konforlu telefon sunar. Yukarıdaki bireysel hatlar, temel modeli çeşitli konfor, tasarım veya teknoloji paketleriyle tamamlar.

“Birkaç ay içinde” izlenecek giriş seviyesi varyantı

VW markasının Satıştan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Stackmann, “Bu müşterilerin büyük bir çoğunluğu, bayilerden ilk siparişlerini şimdiden sipariş etti,” diyor. “Üretim satışlarının başlamasını beklemek zorunda kalan diğer müşteriler artık sipariş verebilecek.”

Ancak VW, ID.3’ün ne zaman ayrı ayrı yapılandırılabileceği ve ‘Tour’ donanımı olmayan ID.3 Pro S gibi başka sürümlerin ne zaman sunulacağı konusunda herhangi bir ayrıntı vermiyor. Açıklanan temel model hakkında tek bir ifade vardır: 30.000 Euro’nun altındaki ID.3 Pure, “birkaç ay içinde de sipariş edilebilir olmalıdır”.

Ülkelerine bağlı olarak, müşteriler 3 yıla kadar imtiyazlı kimlikten yararlanır. IONITY hızlı şarj ağı da dahil olmak üzere Avrupa’daki halka açık şarj istasyonlarına tam erişim ile hiçbir ek ücret almadan tarifeyi ücretlendiriyoruz. VW, bu ülkeye özgü düzenlemelerin neden var olduğunu ve sonraki kullanımın maliyetinin ne olacağını açıklamıyor. Tercihli tarifede, Ionity hızlı şarj cihazlarında şarj etme ücreti 0,55 € / kWh’dir. Sık sürücü tarifesinde (aylık 10 Euro temel ücret) hala 0,30 € / kWh’dir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version