Ana Sayfa Haberler İngiltere: Volvo XC40, 2021 için üç yeni hibrit varyantta

İngiltere: Volvo XC40, 2021 için üç yeni hibrit varyantta

0
İngiltere: Volvo XC40, 2021 için üç yeni hibrit varyantta
İngiltere: Volvo XC40, 2021 için üç yeni hibrit varyantta

Birleşik Krallık’ta 40.000 £ ‘un altındaki plug-in hibrit, bir çift hafif hibrit seçeneğin yanında geliyor

Volvo, XC40 Recharge Plug-in Hybrid’in 2021’de İngiliz alıcılara 40.000 pound’dan daha ucuza mal olacak yeni bir giriş seviyesi versiyonunu tanıttı. Ayrıca ürün serisindeki yeni, Recharge T4’ün iki hafif hibrit benzin çeşididir. .

XC40 Recharge Plug-in Hybrid T4’ün fiyatları 39.130 £ ‘dan başlıyor. Bu, hükümetin 40.000 £ ‘dan başlayan EV’ler için geçerli olan 325 £ Araç Tüketim Vergisi ek ücretinden (veya’ pahalı otomobil vergisinden ‘) kaçınmaya hak kazandığı anlamına gelir.

Volvo, Recharge T4 kompakt SUV’nin, düşük emisyon oranı PHEV’i% 12 ayni fayda vergisi oranı için uygun hale getirdiği için özellikle filo operatörleri ve şirket araç sürücüleri için çekici olacağına inanıyor. Volvo,% 20’lik bir vergi mükellefinin bu nedenle ayda 78 sterlin kadar az ödeyeceğini hesaplıyor.

Recharge T4, Ekim ayında Adalar’a gelecek ilk modellerle Birleşik Krallık’ta sipariş edilebilir. Volvo’nun tamamen elektrikli XC40’ı olan Recharge Pure Electric P8’i isteyenler , sağdan direksiyonlu EV’yi almak için gelecek yılın başlarına kadar beklemek zorunda kalacak.

Ardından XC40 serisindeki T4 ve T5 benzinli motorların yerini alan hafif hibrit versiyonlara. B4 ve B5 olarak çalışan yeni yarı hibrit güç aktarma organları, 2.0 litrelik benzinli motoru desteklemek için 48V’luk bir bataryayı geri kazanmada şarj eden kemere entegre bir marş motoruna sahiptir.

Fiyatlar B4 için 32.760 £ ve B5 için 37.865 £ ‘dan başlıyor.

Volvo Car Birleşik Krallık Genel Müdürü Kristian Elvefors, “İkinci bir plug-in hibrit motorun eklenmesi ve XC40 serisine ilk yarı hibrit benzinlerimizin tanıtılması, Volvo Cars’ın iddialı elektrifikasyon stratejisindeki en son adım” dedi.

Ancak söz konusu strateji , daha gerçek anlamda elektrikli hale gelmektir. 2025 itibarıyla Volvo, elektrikli otomobillerin dünya çapındaki araç satışlarının yarısını, geri kalanını hibrit araçlarla karşılamasını istiyor. Bu yıl İsveçliler, her beş araçta bir plug-in sürücüye sahip olmayı hedefliyor.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version