Ana Sayfa Haberler Porsche, Taycan Cross Turismo lansmanını 2021’e erteledi

Porsche, Taycan Cross Turismo lansmanını 2021’e erteledi

0
Porsche, Taycan Cross Turismo lansmanını 2021'e erteledi
Porsche, Taycan Cross Turismo lansmanını 2021'e erteledi

CEO Oliver Blume, Taycan EV’ye olan talebin yüksek kaldığını, bu nedenle daha geniş versiyonun bekleyebileceğini söyledi.

Porsche, tamamen elektrikli Taycan’ın daha geniş bir versiyonu olan Cross Turismo’nun lansmanını bu yılın sonundan 2021’in başına erteledi. karar.

Blume bu haftanın başlarında gazetecilere yaptığı açıklamada, elektrikli aracın Cross Turismo versiyonunun bu yılın sonları yerine 2021’in başlarında piyasaya çıkacağını söyledi. O da bütün Taycan sürümleri ve o Porsche Covid-19 pandemik So tetiklediği gecikmeler sonucunda herhangi bir araç projelerini iptal etmeyeceğini medyayı ikna Macan planlandığı gibi devam edin. Spor otomobil markası, bu yıl çift haneli bir kar marjını sürdürmeyi bekliyor.

“Değişim bizim için bir dezavantaj değil; Sadece döngü planını optimize ettik, ”diyor Bloomberg , Blume. Porsche, “geleceğe güvenle bakıyor” çünkü Çin’de talebin artması, şirketin yılın ilk yarısında diğer Avrupalı ​​otomobil üreticilerinden daha fazla kazanç elde etmesine yardımcı oldu.

Yine de, “şirket koronavirüs sırasında çok değişti. Panamera modelinin güncellenmiş bir versiyonunu Çarşamba günü açıkladıktan sonra yönetici, temel noktalara odaklanmak önemliydi ”dedi. Hat, bildirildiği gibi artık ek bir PHEV sürümü içermektedir .

Cross Turismo için, Porsche’nin 2018’de zaten seri üretime geçeceği bildirildi . Dört tekerlekten çekişli 4,95 metre uzunluğundaki EV, bir istasyon vagonu, spor otomobil ve SUV’nin bir kombinasyonudur veya sadece sportif Taycan’ın daha gerçek hayattaki bir versiyonudur.

İki elektrik motoru Cross Turismo’ya 440 kW’lık birleşik bir performansla güç veriyor ve Porsche, NEDC’ye göre 500 km’den fazla bir menzil olduğunu iddia ediyor. Artık tipik 800 voltluk mimari, 90 kWh pilin yaklaşık 15 dakikada yüksek güçle şarj edilmesini sağlar. Porsche piyasaya sürüldüğünde, elektrikli otomobilin kablosuz şarj yapabileceğini de söyledi.

Blume, Porsche, uluslararası teslimatların yaklaşık yarısının 2025 yılında tamamen veya kısmen elektrikli olacağını tahmin ediyor. Hibritler muhtemelen satışların yaklaşık% 10’unu ve% 40’ını tamamen pille çalışan otomobilleri oluşturacak.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version