Perşembe, Mayıs 16, 2024
Ana SayfaFordFord Focus Hidrolik Direksiyon Arızası Çözümü ve Olası Nedenler

Ford Focus Hidrolik Direksiyon Arızası Çözümü ve Olası Nedenler

Ford Focus modelinde elektronik hidrolik direksiyon arızası sık görülen bir durumdur. Araç sahipleri bir çok farklı nedenle bu arıza ile karşılaşabilir.

Ford Focus direksiyon kilitlenmesi veya Ford Focus direksiyon sertleşmesi sorunu ile bu arıza kendini belli eder. Direksiyon kutusu yağ kaçırıyor olabilir. Araç sahipleri yere dökülen yağdan bunu fark edebilir. Böyle durumlarda mümkünse araç kullanılmamalıdır. Araç sahipleri genellikle motoru durdurup tekrar çalıştırarak sorunu çözmeye çalışır ancak bu donanımlara zarar verebilir ve ayrıca tehlikelidir.

Ford Focus Hidrolik Direksiyon Arızası neden olabilir?

  • Arıza aküden dolayı vermiş olabilir. Bu durumun direksiyonla alakası yoktur ve direksiyonda kilitlenme, sertleşme sorunları yaşanmaz. Ayrıca şarj dinamosu yanmış olabilir. Az bir maliyet ile sorunu çözebilirsiniz.
  • Ford Focus elektronik hidrolik direksiyon arızasına neden olan en yaygın olay direksiyon kutusunun bozulmasıdır. Direksiyon kutusu değiştirilerek sorun çözülebilir.
  • Direksiyon açı sensörü bozulmuş olabilir, değiştirilmelidir.
  • Mazot/yakıt pompa müşürü bozulmuş olabilir, değiştirilmelidir.
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma