Çarşamba, Haziran 19, 2024
Ana SayfaGenelEn İyi Araba Aküsü Markası Hangisi? 2023 Güncel

En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi? 2023 Güncel

En İyi Araba Aküsü Markası nı seçmeniz için size bu makaleyi hazırladık. Piyasada bir çok akü markası yer almakta. Aracınızdaki tüm elektrik ihtiyaçlarınız için doğru aküyü seçmeniz çok önemli. Çünkü araçlar artık tamamen elektronik mekanizmalardan oluşuyor. Eğer sorunlu bir akü alırsanız bu parçalara zarar verebilirsiniz.

Örneğin soğuk bir kış gününde marş yapmak istersiniz tık tık diye bir ses gelir. Gitmek istediğiniz noktaya erişim sağlayamazsınız. İşte tam bu anda bir akü ihtiyacınız olduğunu anlarsınız.

Öncelikle aküler bu şekilde birden bitmez. Bir sabah uyandınız ve akü birden bitmiş ise sorun aracınızda kısa devreden kaynaklıdır. Yeni alacağınız akü de kısa devreden dolayı hemen bitecektir. Aküler bitmeye başladıklarında, yani artık çöp olduklarını şu şekilde belli ederler. Genelde marş motoru yavaş döner, Far lambalarınız zayıflar. Akü bittiğini mutlaka size hissettirir. Bu belirtiler olduğunda artık yeni bir akü seçmenizin zamanı gelmiştir. Eğer akünüz birden bitti ise kısa devre sorunu olduğu için akü almanızın faydası olmaz. Kısa devre kontrolü için bir oto elektrik ustasından destek almanızı öneririm. Eğer ki akünüz zaten eskiyse ve artık marş motorunu zorluyor ise bu makaledeki akülerden birini seçmelisiniz.

İlgili Makale: Arabada elektrik kaçağı nasıl anlaşılır

2023 Yılı İtibariyle En İyi Araba Aküleri Markalarının Listesi

Araba aküsü seçerken, bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Yeni alacağınız akü nün boyutu ve amperi eski akü ile aynı olmalıdır. Fazla amperli akü alırsanız eğer şarj dinamosu doldurmakta zorlanacaktır. Boyutu büyük bir akü alırsanız, akü yuvasına oturmayacaktır. Bundan dolayı alacağınız akü boyutu ve amperi önemlidir. Akü amperinizi öğrenmek için eski akünüzün üzerine bakabilirsiniz.

Ayrıca unutmamanız gereken bir konu daha var. Akü değişimi yaparken akünüzü çıkardığınızda araç ayarlarınız silinmektedir. Bundan dolayı değişim sırasında geçiçi olarak çakmaklık girişinden araca elektrik verilmektedir. Yeni model araçlarda değişim bu şekilde daha kolay olmaktadır. Eğer bu yapılmadan direk değişim yapılırsa teyp şifre istemekte. Ayrıca araç üzerinde yapmış olduğunuz ayarlar silinmektedir. Tabi bu konu yeni araçlar için geçerli. Eski araçlarda direk değişim yapabilirsiniz. Şimdi ise markaları iyiden kötüye listeliyoruz.

1- Varta Araç Aküsü

Dünyada bir çok araç aküsü markası vardır. Ancak ülkemizde en yaygın ve kalitesini en iyi gösteren marka varta araç aküleridir. Fiyat konusunda pahalı olsalarda. Varta aküleri düzgün kullanımda 10 seneye kadar kullanılmakta. Genelde trafikte çok sık dur kalk yani sürekli marş yapıyorsanız bu aküyü seçmenizde büyük fayda var. Zaten çoğu firma sıfır araç tesliminde bu akülerle aracı size teslim ediyor. Bu aküler kış şartlarına dayanıklı ve uzun ömürlü olduğu için listemizin 1.sırasında.

varta araç aküleri sınıfının en iyisi. En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi
Varta araç aküleri

Günümüzde Modern araçlar, akünüzden en yüksek seviyede enerjiye ihtiyaç duyar. Arabanın aküye yetebilmesi gerçekten önemlidir. VARTA® aküleri, aracınız ister Start-Stop sistemli, ister geleneksel araç, motosiklet, ticari araç, kamyon ya da hobi spor aracı olsun, aracınızın “kalbini” ateşler. Her zaman en iyi çözüm bir VARTA® aküsüdür! Varta akülerini satın almak için herhangi bir akü satan yere gitmeniz yeterli. Ancak daha detaylı bilgiler için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz. Kendileri bir dünya şirketi olduğu için hiç düşünmeden bir Varta Akü alabilirsiniz.

2- İnci Akü

İnci akü kalitesi En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi
İnci akü genel kurulu.

Sanayi de kime sorarsanız sorun kaliteli bir akü arıyorum dediğinizde size ilk olarak İnci Akü yü önericeklerdir. İnci Akü çok uzun zamandır tüm taşıtların enerji ihtiyacını karşılamakta. Onların sloganları ise şu şekilde “En Değerli Akü Markası“. Bu slogandan görebilceğiniz şekilde kendileri gerçekten kalite dağıtıyorlar.

Ayrıca İnci Akü nün çıkarmış olduğu dev bir kampanya da var bilginiz olsun. Akümgelsin kampanyasını sunuyorlar. Akümgelsin, aracın bulunduğu yere en yakın İnci Akü yetkili servisi ile hızlıca aküyü ulaştırarak, yerinde montajını gerçekleştiriyor. Akü ihtiyacı bulunan binek ve hafif ticari araç sürücüleri, 444 5 258 (AKÜ) numaralı hattı arayarak aracına en uygun aküyü, güvenilir IVR teknolojisi sayesinde telefondan kolayca satın alabiliyor.

3- ESAN AKÜ

Esan Akü 2022 en iyi akü firması

Kurulduğu tarihten günümüze kadar akü teknolojileri ve üretim sistemlerini geliştiren Esan Akü, başarısıyla adını duyurmaya devam ediyor. Sadece ülke sınırları içerisinde değil yurtdışında da çok çeşitli coğrafyalara kadar akü kalitesini ulaştırıyor. Tüm akü çeşitleri ve bunların ulaştığı kullanıcılar, yüksek verim ve güvenilir kullanım sayesinde Esan Akü’nün sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmanın memnuniyetini yaşamakta. 


Akü teknolojilerinde efb akü, agm akü gibi modeller dışında üretim sahalarındaki araçlarda da tercih edilen forklift akü modelleri oldukça dikkat çeken performansa sahiptir. 40 yılı aşan tecrübesi ile Esan Akü, kullanıcı dostu bir marka olarak talep oranlarını artırmaya devam etmektedir.

4- Mutlu Akü

Mutlu araç aküsü En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi

Türkiyede en çok satışı olan ve ismi en çok duyulan, Mutlu Akü yıllardır piyasada bulunmakta. Herhangi bir akücüye gidip kaliteyi uygun fiyatlı satın alabilirsiniz. Mutlu Akü kalite ve tecrübesi ile tasarlanmıs, her sınıf otomobil ve hafif ticari araçlar için ideal sulu tip akülerdir. Kendileri sadece otomobil aküsü üretmiyor. Çünkü güneş panellerine uygun, endüstride bir çok alanda kullanılan aküleri üretmektedirler. Kendileri 1945 yılından bu yana akü üretmektediler. Ayrıca sahip oldukları bir çok sertifika ve ödül vardır.

5- Yiğit Akü – En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi

En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi

Yiğit aküleride 2021 yılında kaliteli aküler arasında yer almaktadır. Yiğit Akü sadece biner araçlar için değil savunma sanayi dahil tüm alanlara uygun akü üretimi yapmaktadır. Ayrıca %100 yerli üretimi ile bu akülerin fiyatları daha uygundur. Ancak binek aracınız için bir yiğit akü almaya karar verdiyseniz hiç çekinmeden alabilirsiniz. Elektronik sorunları olmayan 2021 model bir araca bu aküyü taktığınızda 3 4 yıl güzel verim alabilirsiniz. Ama unutmayın ki şehir içinde sürekli marş yaptığınızda bu süre kısalacaktır. Ama tek marşta çalışan bir aracınız varsa bu süre 10 yıla bile katlanır.

Sizler için az En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi sorusuna kısa ve öz olarak cevap vermeye çalıştık. Çünkü Motor destek ekibi olarak biz bu markaları kullanıcılarımıza öneriyoruz. Aküler yıllardır hayatımızda varlar. Artık günümüzdekü akülerden %80 e kadar verim alabiliyoruz. İlerleyen zamanlarda belki aküler hayatımızdan çıkar ve hayatımıza Lion Piller tam olarak girer. Belki bakarsınız içten yanmalı motorlara veda ederiz. Ama o güne kadar yolda kalmamak için bu aküleri kullanmanızda fayda var.

En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi SSS

60 amper akü yerine 72 amper akü takılır mi?

Akü boyutları aynı veya alacağınız akü yuvaya oturuyorsa takılmaktadır. Bazı kişilerdinamosunun zorlanacağını söylesede durum öyle değildir. Çünkü kamyonlarda ve tırlarda 100 amperden fazla akü takılı oluyor. Onlarda takılı olan şarj dinamosunun sizde takılı olandan bir farkı yok. Volt aynı kaldığı sürece elektronik kısımlar amperin fazla olmasından asla zarar görmez.

En kaliteli oto aküsü hangisi?

Biz Varta akü ve İnci Aküyü öneriyoruz. Kaliteli akü kavramı deneyime ve kişisel görüşe göre değişmektedir. Ancak otomobil dünyasına hakim kişilerden bu akü markalarını sıkça duyarsınız.

Varta akü hangi ülkeye ait?

Varta aküleri Almanya da ilk fabrikasını açtıktan sonra tüm dünya ya yayılmıştır. Şuanda Kuzey kutbunda kullanılan özel araçlarda bile Varta aküyü takılı halde görebilirsiniz.

60 amper akü fiyatları ne kadar?

Ortalama akü fiyatları 2022 yılının Ocak ayında 650 800 TL eski akü iadeli alınabilmektedir. Ancak Varta İnci gibi kaliteli akülerin fiyatı 1000 TL yi geçebilmektedir.

En İyi Araba Aküsü Markası Hangisi yazımızı bitiriyoruz. Aküler hakkında daha fazla soruyu bu makalenin altındaki yorum kısmına bırakabilirsiniz. Sizlere en iyi akü markalarını listeledik. Ancak daha fazla bilgi sahibi olmanız için sizleri Motor Destek Youtube kanalına davet ediyoruz.

İbrahim Arslan
İbrahim Arslan
İbrahim Arslan, 10 yılı aşkın sektör deneyimine sahip bir otomotiv uzmanıdır. ASE Master, L1, L2 ve L3 Advanced Level Specialist sertifikasının yanı sıra Advanced Automotive Systems lisans derecesine sahiptir. İbrahim, kariyeri boyunca becerilerini otomotiv arıza analizi incelemeleri, danışmanlık, teşhis yazılımı geliştirme ve tabii ki yazmaya yönelik olarak uyguladı. İbrahim, onu elektrikli araçlar ve otonom sistemler gibi en son endüstri trendlerini takip etmeye motive eden matematik, bilim ve teknoloji tutkusuna sahip. Aynı zamanda, 1987 Chevy Cavalier Z-24 ve 1998 Chevy Astro Van AWD gibi eski araçlara bir zaafı var.
RELATED ARTICLES

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma