Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaAudiAudi, heyecan verici spor modellerini değerlendiriyor

Audi, heyecan verici spor modellerini değerlendiriyor

Yeni Audi başkanı Markus Duesmann, görünüşe göre ürün stratejisinin gözden geçirilmesinin bir parçası olarak söz konusu birkaç yanmalı motor modelini ortaya koydu. Hedefin maliyetleri düşürmek olduğunu söyledi.

As Autocar Duesmann bir kaynak yakın gerekçe raporları, Audi TT ve Audi R8 spor arabaları tamamen elektrikli halefleri tarafından değiştirilebilir. İki modelin geri çekilmesiyle ilgili olarak hiçbir şekilde teyit edilmeyen tekrarlanan raporlar var. Dışarıdan yeni eklenen Duesmann ile bu sefer işler farklı olabilir.

Bu aynı zamanda aktardığı kaynak tarafından doğrulandı ne özü gibi görünüyor Autocar : “TT ve R8 gibi arabalar geçmişte bir genel maliyet azaltıcı sürecinin bir parçası olarak incelendi. Ancak, artık daha fazla odaklanıldılar. ” Bu sefer gerçekten ciddi olabilir gibi görünüyor.

Audi halihazırda R8’i PB18 e-tron ile değiştirebilecek daha pahalı bir elektrikli spor otomobil konseptini göstermiş olsa da, Audi’nin elektrikli bir TT’yi nasıl tasarladığı hala belirsiz. Mevcut TT’nin boyutu ve konumu göz önüne alındığında MEB platformuna geçiş mümkün görünüyor. Henüz, otomobil üreticisi bilgileri onaylamadı.

Temmuz ayının başında Q4 e-tron Sportback Concept’in sanal sunumu sırasında Duesmann, gelecekteki elektrikli araç modelleri için “C ve D segmentlerinde daha fazla SUV konseptine” baktıklarını duyurdu. Duesmann ayrıca bir elektrikli üstü açılır arabayı düşünülebilir olarak nitelendirdi, ancak spor arabalardan hiç bahsetmedi.

İki spor arabadan daha büyük hacimli içten yanmalı motor modellerinde de değişiklikler olabilir. Audi, daha küçük modeller için oldukça makul bir fiyata VW Grubu’nun Modüler Enine Yapı Kitine (MQB) geri dönebilirken, marka Modüler Boylamsal Yapı Kitinin (MLB) geliştirme maliyetlerinin çoğunu tek başına – yani modellerin temelini – karşılamaktadır. A4 ve Q5’ten yukarı. Rapora göre, MLB’nin gelecekte Porsche tarafından geliştirilen MSB platformuyla (Panamera ve Bentley Continental GT) “sistematik olarak eşleştirilebileceği” düşünülebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma