Perşembe, Nisan 25, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarTesla Giga Berlin ve Giga Texas sitelerinde güncelleme

Tesla Giga Berlin ve Giga Texas sitelerinde güncelleme

Almanya’da Brandenburg Eyalet Çevre Ofisi, Giga Berlin fabrikasının daha sonraki bir inşaat aşamasına erken başlama izni verdi. ABD’de, Giga Texas sahasındaki inşaat hızla ilerliyor.

Almanya, Brandenburg’daki Grünheide tesisinde, izin şimdi, diğer şeylerin yanı sıra, temellerin bir parçası olarak temellerin yeraltı sularıyla ilgili çevresel endişeleri etkileyen çakma kazıkların kurulmasına izin veriyor.

Aynı zamanda, başka izinler henüz verilmemiştir, bu da Tesla’nın hala tesisin çoğunu kendi riski altında inşa ettiği anlamına geliyor. Henüz çözülmemiş olan diğer sorunlar arasında, kazık çakmadan kaynaklanan gürültü ve yer titreşimleri ve bunun yerel yollar ve demiryolu hatları üzerindeki etkisi ile kimyasalların yeraltı suyuna sızmaması için ekipman için yakıt ikmali prosedürleri yer alıyor.

Daha dün , Grünheide’deki fabrikanın yeraltı suyunda daha önce planlanandan çok daha az beton kazıkla idare edeceğini bildirdik . Tesla Straße’nin açılış töreninde sahaya giden Tesla sözcüsüne göre, başlangıçta planlanan 15.000 yığın yerine, konsept değiştirilebilir, böylece 500 ila 550 yığın yeterli olacaktır. Bu şekilde sadece presleme tesisi, artık dökümhane yığınlar üzerine kurulmayacaktı.

Brandenburg’daki Giga Berlin fabrikası, 2021’den itibaren Avrupa için Model Y’nin inşa edileceği yer olacak. Son zamanlarda Tesla’nın da sahada pil hücreleri üreteceği resmi olarak duyurulmuştu . Büyük olasılıkla bunlar, Tesla’nın kendi başına geliştirdiği sözde Roadrunner hücreleri olacak.

Bu arada, ABD’de, Teksas’taki Tesla fabrikasının şantiyesi olağanüstü bir hızla ilerliyor: ilk kazık çakıcıları sahaya çoktan ulaştığı için temel çalışmaları kısa bir süre sonra başlayabilir. Jeff Roberts’tan bir YouTube videosu, sitenin ne kadar hızlı ilerlediğini gösteriyor.

Pazarlama çerezlerini kabul etmek ve bu içeriği etkinleştirmek için tıklayın

Cyber ​​kamyon, Tesla Semi, yeni Roadster, Kuzey Amerika için Model 3 ve Model Y tamamlandığında Giga Texas fabrikasında üretilecek. CEO Elon Musk geçen ay şirketin Q2 mali sonuçlarında , “Ve tabii ki Fabrika Günü yakında geliyor ve görülecek ne kadar çok şey olduğunu insanları şaşırtacak,” dedi .

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma