Cumartesi, Mayıs 18, 2024
Ana SayfaHaberlerBentley entegre e-aks geliştirecek

Bentley entegre e-aks geliştirecek

VW’nin lüks iştiraki Bentley, nadir toprak mıknatısları olmayan tam entegre bir e-aks vasıtasıyla elektrikli otomobillerin aktarma organlarını iyileştirmek için üç yıllık bir araştırma projesini duyurdu.

Aynı zamanda geri dönüştürülebilir olması gereken e-sürücü sistemi, İngiliz hükümeti tarafından desteklenen ve Birleşik Krallık’tan dokuz ortağın dahil olduğu Octopus projesinin (Optimize Edilmiş Bileşenler, Test ve simülasyon, Güç Aktarma Organları için araç setleri) odak noktası olacaktır. . Amaç, Bentley’in ilk tamamen elektrikli modelini piyasaya sürmeyi planladığı 2026 yılına kadar elektrikli tahrik sistemini pratik uygulamaya hazır hale getirmektir.

Octopus projesi, “yeni nesil malzemeler, üretim süreçleri, simülasyon ve test döngüleri” temelinde motor, güç elektroniği ve şanzımanın tasarımını geliştirecek. Ek olarak, e-ekseninin “benzersiz entegrasyon seviyeleri ve devrim niteliğinde performans özellikleri” sunması bekleniyor.

Bently, projenin “Birleşik Krallık’taki önde gelen elektronik araştırmaları üzerine inşa edildiğini”, böylece kalıcı mıknatıs motorunun hem nadir toprak mıknatıslarına hem de bakır sargılara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak şekilde geliştirileceğini söylüyor.

Bentley’de güç aktarma organı mühendisliği müdürü Stefan Fischer, “EV mimarilerini tam olarak destekleyebilen elektrikli araç güç aktarma organlarının yaşayabilirliği ve esnekliği konusunda zorluklar ve paket kısıtlamaları devam ediyor” dedi. “Sektör, teknolojiler ve arabalar her zamankinden daha hızlı değişirken, OCTOPUS gibi araştırma projeleri, yenilikçi teknolojiler sunmak ve yeni nesil mobilite çözümleri için zorlukların üstesinden gelmek için çok önemlidir.”

Bentley geçen yıl tüm modellerin 2023 yılına kadar hibrit olarak sunulacağını duyurdu. Bugüne kadar mevcut Bentayga Hybrid için Bentley, Porsche Cayenne e-hybrid’in güç aktarım mekanizmasını uyarladı. Ancak şimdiye kadar, Bentley şu anda diğer Volkswagen markaları Porsche ve Audi tarafından tamamen elektrikli bir model için geliştirilmekte olan Premium Platform Electric’i (PPE) kullanabilecekmiş gibi geliyordu. Octopus projesindeki gelişmelerin duyurulmasında bunun yine de kendi entegre e-aksıyla mümkün olup olmayacağı dile getirilmedi.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma