Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Ana SayfaHaberlerBMW, i3 üretimini genişletirken VW e-Golf'ü tercih ediyor

BMW, i3 üretimini genişletirken VW e-Golf’ü tercih ediyor

Almanya’da, artan satın alma primi elektrikli arabalara olan talebi artırıyor. BMW ve VW, Leipzig’de i3’ün üretimini genişleterek yanıt verirken, VW e-Golf, ilk planların aksine, Noel’e kadar Dresden’de üretilmeye devam edecek.

Elektrikli otomobil üretimindeki bu artış, Automobilwoche’de yayınlanan bir raporda sonuçlandı . Dergiye göre BMW, i3 üretimindeki bir haftalık yaz tatilini iptal etti ve pilli elektrikli araç şu anda tam üretimde. Bu, neredeyse 600 ek birimin inşa edilebileceği anlamına geliyordu. Ayrıca BMW, günlük araç sayısını 114’ten 125’e çıkarmak için devam eden tesis operasyonlarındaki vardiyaları uzatıyor ve molaları kısaltıyor. Ancak, iki vardiyalı çalışmanın getirilmesi henüz gündemde değil. Bunu dikkate almak için, yukarıda bahsedilen kaynağa göre talebin 2021 yılına kadar istikrarlı olması gerekiyor.

Almanların elektrikli arabalara olan ilgisinin artması Dresden’deki VW fabrikasına da yansıdı: e-Golf artık Şeffaf Fabrika Gläserne Manufaktur’da Noel’e kadar devam edecek. Ancak bu Wolfsburg’daki fabrika için geçerli değildir. Orada, son e-Golf 23 Temmuz’da montaj hattından çıktı.

VW şu anda her gün 74 adet e-Golf üretiyor ve Grup günde yaklaşık 80 elektrikli araca ılımlı bir artış yapmayı hedefliyor. Noel’de son tarih kesin, ancak Şeffaf Fabrika, üç haftalık bir üretim molası sırasında Ocak ayında ID.3 üretimine dönüştürülecek.

Alman hükümeti, bildirildiği üzere bir Koronavirüs teşvik paketinin bir parçası olarak sözde Çevresel Bonus’u (Umwelt Bonus) bu yaz yeni İnovasyon Primine dönüştürdü . Elektrikli otomobiller için brüt 9,480 avroya kadar artırılmış sübvansiyon BAFA aracılığıyla sağlanıyor. Yeni sübvansiyon oranı, bu yıl 3 Haziran’dan sonra tescil edilen tüm nitelikli araçlar için de geriye dönük olarak geçerlidir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma