Perşembe, Temmuz 18, 2024
Ana SayfaHaberlerTesla, Avrupa'da CCS yükseltme fiyatlarını düşürdü

Tesla, Avrupa’da CCS yükseltme fiyatlarını düşürdü

Tesla, Avrupa’da V3 kompresörleri için Model S ve Model X’in CCS yükseltmesinin fiyatını 500’den 299 Euro’ya düşürdü. Yeni fiyat Avrupa Tesla kulüpleri tarafından müzakere edildi.

Görünüşe göre yeni fiyat tüm Avrupa’da geçerli – İsviçre’de 300 frank isteniyor. Alman kuruluşu Tesla Fahrer und Freunde’nin (TFF) Twitter’da doğruladığı gibi, İngiliz mevkidaşı “Tesla ile masaya oturdu” ve CCS yükseltmesi için yeni bir fiyat için pazarlık yaptı. TFF, “V3 Supercharger’larda yalnızca CCS duraklamaları olduğundan, er ya da geç Model S ve X sürücülerinin yükseltmesi kaçınılmaz olacak,” diye yazıyor TFF.

Tesla, web sitesinde yeni fiyatı da onayladı. “CCS Combo 2 güçlendirme hizmeti, CCS Combo 2 adaptörünün maliyeti dahil 299 avroya mal oluyor,” diyor. Yükseltme ile maksimum şarj kapasitesi 142 kW’dır. Ancak bu rakam kesin değildir: “En yüksek şarj kapasitesi ile ilgili daha fazla bilgi, mevcut olur olmaz iletilecektir”.

Model 3’ün Avrupa’da piyasaya sürülmesiyle Tesla, ilk kez CCS şarj soketli bir aracı piyasaya sürdü; Avrupa’daki süper şarj istasyonları da ek bir CCS kablosuyla donatılmıştır. Yeni V3 süper şarj cihazları 250 kW’a kadar şarj kapasitelerine izin verse de , yalnızca bir CCS kablosuna sahipler. Diğer bir deyişle, bir V3 istasyonunda Model S veya X ile şarj etmek isteyen herkesin CCS yükseltmesine ihtiyacı vardır.

Bunun için Model S ve X, CCS kablosunun Tesla tarafından dönüştürülen Tip 2 DC sokete bağlanmasına izin veren bir adaptör gerektirir. Mayıs 2019’dan önce üretilen araçlar da dönüştürülmelidir – daha yeni modellerde, modifiye edilmiş yerleşik elektrik fabrika teslimine sahiptir.

CCS yükseltmesiyle Model S ve X yalnızca V3 süper şarj cihazlarında değil, diğer hızlı şarj cihazlarında da şarj edilebilir.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma