Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarLucid Motors, 2021'e kadar 20 Stüdyo açacak

Lucid Motors, 2021’e kadar 20 Stüdyo açacak

Elektrikli otomobil üreticisi Lucid Motors, 2021’in sonuna kadar Kuzey Amerika’da Lucid Studios olarak bilinen 20 perakende lokasyonu ve Servis Merkezleri açmayı planladığını duyurdu. Yine de, doğrudan satışlar tamamen çevrimiçi gerçekleşiyor.

Bu yılın başlarında , Lucid Motors satış ve servis stratejisinin ayrıntılarını ve ABD’deki dokuz Lucid Studios showroom lokasyonunu açıkladı. İlk showroom, şirketin California, Newark’taki merkezinde açıldı. Florida’da New York City, Miami ve West Palm Beach için sekiz showroom daha ve California’da Beverly Hills, Santa Clara ve Los Angeles içinde ve çevresinde ilan edildi. Şimdi Lucid Motors, Tysons, VA’daki Tysons Corner Center’da bulunan DC Metro Studio da dahil olmak üzere, şirketin diğerlerinin yanı sıra bu Stüdyoları ve Hizmet Merkezlerini “en kısa sürede” açacak.

Lucid’in doğrudan tüketiciye yönelik modeliyle her şey çevrimiçi olarak sarılabilse de, Studios fikri müşterilerin bir Stüdyoyu şahsen ziyaret etme seçeneğine sahip olmalarıdır. Bu model elbette ilk önce Tesla tarafından desteklendi ve Polestar tarafından da kopyalandı.

Lucid Motors CEO’su ve CTO’su Peter Rawlinson, Lucid için “Lucid Studios’u ilgi çekici, konuşmalar başlatmak ve insanları elektrikli bir araçta mümkün olan performans ve verimlilik kıyaslamaları hakkında eğitmeye yardımcı olmak için tasarladı” diyorlar. “Lucid Studio, bir yandan müşteri yolculuğunun her yönünü desteklerken diğer yandan insanların benzersiz markamız hakkında bilgi edinebilecekleri bir yerdir.”

Lucid’in ilk elektrikli otomobili hakkında dikkate değer bir şey, şirketin Lucid Air’in üretim versiyonunu 900 voltluk bir sistemle donatması . Şimdiye kadar, Porsche, Taycan’da başından beri 800 voltluk bir mimariye sahip olan tek kişiydi.

Lucid Air’in en üst versiyonu için üretici, 400 mil (644 km) menzil vaat ediyor. Üreticinin ilk elektrikli otomobilinin üretim versiyonunun 9 Eylül 2020’de çevrim içi bir açıklamayla görücüye çıkacağı bildirildi .

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma