Perşembe, Haziran 20, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarTesla, Giga Berlin için temel atma izni verdi

Tesla, Giga Berlin için temel atma izni verdi

Tesla, çevre izninin geri kalanı hala beklemede olmasına rağmen, Grünheide’de planlanan fabrikanın temellerini inşa etmeye başlamak için Alman yetkililerden yeşil ışık aldı. Bu, Alman Brandenburg eyaleti Çevre Bakanlığı tarafından açıklandı.

Kaliforniyalı elektrikli otomobil üreticisi artık resmi olarak temel çalışmalarına başlayabilir. Onay, hafriyat işleri ve kabuk inşaatı ile sahadaki trafik alanlarının inşasına izin verecek, ancak kazıklı temellerin üzerinde ve akiferin altında çalışmayacaktır.

Takas durumunda olduğu gibi, Tesla işi planlanandan önce gerçekleştirecektir – yani riski kendisine ait olmak üzere: Tüm proje nihayetinde onaylanmazsa Tesla, masrafları kendisine ait olmak üzere temelleri kaldırmalıdır. Bina başvurusunun ne zaman onaylanacağı henüz belli değil – bina projesine yönelik 370 itirazla ilgili duruşmalar, Covid-19 salgını nedeniyle Mart ayında planlandığı gibi gerçekleşemedi. Şu anda işler olduğu gibi, Eylül ayında telafi edilecek.

Bu arada Tesla , Haziran ayında emisyon kontrol onayı prosedürü için gerekli tadil edilmiş başvuru belgelerini sunmuştu . Brandenburg’daki “Giga Berlin” in 2021’den itibaren Avrupa için Model Y’nin yapım alanı olacağı biliniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma