Pazartesi, Temmuz 15, 2024
Ana SayfaElektrikli AraçlarWM Motor, 2021'in sonundan önce 3 yeni model planlıyor

WM Motor, 2021’in sonundan önce 3 yeni model planlıyor

Çinli elektrikli otomobil üreticisi WM Motor namı diğer Weltmeister, görünüşe göre model yelpazesini hızlı bir şekilde genişletmeyi planlıyor. Çin basınında çıkan haberlere göre, 2020’nin ikinci yarısı ve gelecek yıl için iki yeni e-SUV ve bir elektrikli sedan planlanıyor.

As Gasgoo yazıyor, SUV altı koltuklu bu yılın üçüncü çeyreğinde başlaması ve başka SUV ve başka elektrikli sedan aynı yıl 2021 yılının ilk yarısında takip edilecektir. Bu modellerle WM Motor, ürün yelpazesini iki katından fazla artırıyor.

Rapor, modellerin tahrik teknolojisi veya üç modelin olası ortak platformları hakkında hiçbir şey açıklamıyor. Bunun yerine, otonom sürüş ve bağlantı hakkında bazı bilgiler var. Bu yıl piyasaya sürülmesi planlanan altı koltuklu elektrikli SUV’un yüz tanıma ve “görsel aktivasyon” gibi özelliklere sahip olacağı iddia ediliyor. Aynı zamanda Gasgoo’nun kendisi de yerel medyadaki kaynaklara atıfta bulunur, bu nedenle bilgiler dikkatle ele alınmalıdır.

2021 için planlanan SUV, otonom sürüş ve 5G’de bazı “yenilikçi uygulamalara” sahip olmalıdır. Elektrikli sedanın 3. seviyede otonom sürüşe ve 4. seviyede otonom parka sahip olduğu söyleniyor. Sedan için 0.23’lük bir cw değeri ve 800 kilometreye kadar bir menzil dolaştırılıyor, ancak Çin’de alışılmış olduğu gibi, bu rakamlar hesaplanıyor. biraz gerçekçi olmayan NEDC’ye göre.

WM Motor şu anda iki üretim modeli sunuyor: EX5 Nisan 2018’de piyasaya sürüldü . Temmuz ayı başında 30.000’inci ünitenin teslim edildiği söyleniyor, bu da startup’ı satış sayısı açısından Tesla Model 3’ün arkasında ikinci sıraya koyuyor. Bunu, Kasım 2019’da, 2020’nin ilk yarısında yaklaşık 900 birimi tescil ettirilen EX6 izledi.

Geçen yıl Mart ayında, WM Motor, Çin’in Google eşdeğeri Baidu liderliğindeki finansman turuyla 400 milyon euro topladı. Ekim 2018’de şirket, hem üretim hem de Ar-Ge için 288 milyon ABD doları para topladı.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Most Popular

Recent Comments

Abdurrahim Yalçın on Otomatik Şanzıman Geç Vites Atma